Başkan, Gözyaşlarına Hakim Olamadı

Akhisar’da bugün Sivil Toplum Kuruluşlarının çağrısıyla saat 17.00’de Hükümet Konağı önünden başlayarak Tahir Ün Caddesi, 1. Nakliye Caddesi üzerinden Milli Egemenlik Meydanında kadar birçok vatandaş Türk bayrakları ile Şehitler için yürüdü.

Başkan, Gözyaşlarına Hakim Olamadı

 Akhisar’da bugün Sivil Toplum Kuruluşlarının çağrısıyla saat 17.00’de Hükümet Konağı önünden başlayarak Tahir Ün Caddesi, 1. Nakliye Caddesi üzerinden Milli Egemenlik Meydanında kadar birçok vatandaş Türk bayrakları ile Şehitler için yürüdü.

Burada toplanan kalabalığa Akhisarı STK’lar adına ortak basın açıklamasını okuyan Akhisar Lokantacı Köfteci ve Tatlıcılar Odası başkanı Adem Duman, basın açıklamasını okuduğu sırada gözyaşlarına hakim olamayarak duygulu anlar yaşandı. 

İşte Adem Duman’ın basın açıklamasından satır başları; “Adı amacı ne olursa olsun, nereden gelirse gelsin, kardeşçe yaşanan bu topraklarda birlikte yaşama iradesine engel olmaya çalışan, terörü ve destekleyenleri nefretle kınıyoruz. Türk bayrağına sarılı şehit tabutları yüreklerimizi dağlamakta, ülkemizin geleceği hakkında endişemiz artmaktadır. Ülkemizin yaşadığı bu kara günlerde en çok analarımızın yürekleri yanmaktadır. Evlatlarımız vatan ve bayrak uğruna canlarını feda ederek, şehadet mertebesine ulaştılar. Herkes bilmelidir ki canımızdan üstün bildiğimiz vatan sevgimizin simgeleri olan şehitlerimiz ilelebet yaşayacak ve hiçbir güç ülkemizi parçalayamayacak. Birlik ve beraberliğimizi bozamayacaktır. Geleceğimizi, çocuklarımızı, gençlerimizi, hayatlarımızı kaybediyoruz. Devlet büyüklerimizden isteğimiz, son terörist yok edilinceye kadar mücadelenin sürdürülmesidir. Yoksa çocuklarımıza söyleyecek sözümüz bakacak yüzümüz olamaz. Millet olarak birlikte hareket etmek, önyargılardan kurtulmak, siyasi çıkarları bir kenara itmek ve terörün üzerine partiler üstü bir yaklaşımla gitmek zorunda olduğumuzu düşünüyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize de başsağlığı diliyoruz.” Dedi.

Yürüyüşe Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdurrahman Yılmaz, Akhisar Ticaret Borsası Başkanı Alper Alhat, Oda Başkanları, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı İbrahim Uğurlu, MHP Milletvekili Aday Adayı Av. Osman Oktay ve birçok vatandaş katıldı. 

 

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2015, 16:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber