Başkan Dutlulu'dan yeni yıl müjdesi!

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, 40 yılı aşkın önce yapılmış olan Kapalı Spor Salonu’nun yerine Akhisar’a yakışan modern ve çağdaş yeni Kapalı Spor Salonu ve Kapalı Yüzme Havuzu projesini hazırladıklarını ve 6 ay içerisinde ihaleye çıkmayı hedeflediklerini ifade etti.

Başkan Dutlulu'dan yeni yıl müjdesi!

Gazetecilerle yılsonu değerlendirme toplantısında konuşan Başkan Besim Dutlulu, 2021 yılı içerisinde yapmak istediği projelerin başında Kapalı Spor Salonu ve Yüzme Havuzu geldiğini ifade ederek mimari projenin hazırlandığı müjdesini verdi. 

Başkan Besim Dutlulu konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “Geçen hafta itibari ile Kapalı Spor Salonu’nun yeniden bize 1 senelik tahsisi için yazışmamızı yaptık. Şimdi onlardan cevap bekliyoruz. Bu konuda beklentideyiz. Bu konu hakkında daha önce çok fazla bağlantı kurdum. Çok kişiyi aradım, makamına gittim, ricacı oldum; ama olmuyor. Yazışmayı yaptık, eğer vermezlerse biz oradan personelimizi ve demirbaşımızı çekip tutanağımızı tutacağız. Bakımlarını da Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü yapmaya başlayacak. Ama buranın kulüpleri yine orada maç yapmaya devam edecek. 

Bu işten bağımsız olarak biz kapalı spor salonu ve kapalı yüzme havuzu projemizin mimari aşamasını tamamladık. 2021 yılı içerisinde yapmak istediğimiz işlerden bir tanesi de bu kapalı spor salonu ve kapalı yüzme havuzudur. Yapmayı düşündüğümüz yer de Akhisar Belediyesi Şantiyesi karşısındaki eski çöplük alanıdır. Biz oranın parselasyonunu bitirdik. Bir kısmını itfaiyeye verdik, bir kısmı büyük bir kreş evi olarak ayırdık, bir kısmı yeşil alan ve park alanı, bir adet devlet kurumu alanı ve kalanı da belediye hizmet alanı var. Bu belediye hizmet alanı dediğimiz yer 15 ile 20 dönüm alana tekabül ediyor. Biz bu projeyi yapacağız, yani niyetleniyoruz. Bunun için tabii ki ekonomin iyi olması lazım ve bizim kaynak bulmamız lazım. Onun kaynağı da benzin istasyonlarımız var, onları güzel bir şekilde değerlendirebilirsek gelen parayı ana kaynağımız yapacağız. Ayrıca biz de belediye imkanları olarak üzerine 10 milyon lira koyacağız. En son gerekirse de kredi alacağız. Bu iş artık ne kadara çıkacak bilmiyoruz ama çıkacak parayla bu şekilde yapmayı planlıyoruz. Tabii ki bunların hepsi şu anda proje aşamasında, şuanda sadece kafamızdaki hedeflerimizi söylüyorum. 

Mimari projesini yaptığımız kapalı spor salonu ve yüzme havuzu tesisinde amacımız ilk 6 ay içerisinde ihalesine çıkmak istiyoruz. İlk aşamada kapalı spor salonunu yapayı planlıyoruz. Şuanda 1969 yılında yapılan kapalı spor salonunu kullanıyoruz ve bu saha artık şehrin ihtiyaçlarını karşılamıyor.  Kapalı Spor Salonu inşaatını bitirdikten sonra da ikinci aşamada kapalı yüzme havuzunu yapmayı planlıyoruz” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber