Akhisarlı öğretmenden kanarya yarışmasında büyük başarı!

Akhisar Atatürk İlkokulu öğretmeni ve Akhisar Kanarya Sevenler ve Yetiştiricileri Derneği üyesi Şerif Balaban, 2019 Sezonu Yapılan Kanarya Irk Yarışmalarında büyük başarılara imza attı.

Akhisarlı öğretmenden kanarya yarışmasında büyük başarı!

 İlk olarak 2019 Antalya Atatürk Kupası Türkiye Irk Yarışmasında;
    *Beyaz Faktör AGİ ırkında Birincilik
    *Gibosso Lipogrom ırkında Birincilik 
Kazanan Şerif Balaban,daha sonra Bursa ve Manisa’da yapılan yarışmalarda aşağıdaki dereceleri elde etti.
    2019 Bursa Cumhuriyet Kupası Türkiye İrk Yarışmasında;
    *Beyaz Faktör AGİ ırkında İkincilik
    2019 Manisa Türkiye Kıvırcık Kanaryalar Kulüp Yarışmasında
    *Beyaz Faktör AGİ ırkında Birincilik
    *Beyaz Faktör AGİ ırkında Üçüncülük
    *Gibosso Lipogrom Sarı ırkında Birincilik ve Irkının en iyi ikinci Kuşu (Best 2) Ödüllerini kazanmayı başardı.

Türkiye genelinde yapılan ve yurt dışından da pek çok Kanarya yetiştiricisinin katıldığı bu yarışmalarda değerli kanarya yetiştiricisi Şerif Balaban’nın elde etmiş olduğu bu başarılar Akhisar’ın Kanarya Yetiştiriciliği açısından da oldukça öneminden söz ettirdi.

    Bir zamanlar Kanarya yetiştiriciliği konusunda oldukça önemli bir yere sahip ilçemizde, kanarya yetiştiricimiz Şerif Balaban’nın elde etmiş olduğu bu başarılar ilçemizde kanarya yetiştiricilerini yeniden heyecanlandırmış ve Akhisar’ın bu konuda eski günlerine döneceği izlenimi yarattı.

    Kanaryaya gönül vermiş ve tamamen Kanarya sevgisi ile amatörce bu işle uğraşan ve böyle büyük başarılara imza atan Atatürk İlkokulu öğretmeni ve Akhisar Kanarya Sevenler ve Yetiştiricileri Derneği üyesi Şerif Balaban, önümüzdeki sezonlardaki yapılacak yarışmalara hazırlıklarını aralıksız sürdürüyor.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ramazan Kuşçu
Ramazan Kuşçu - 1 yıl Önce

Değerli öğretmen arkadaşımı kutluyorum. Farklı hobileri olan, bunu yaptığı çalışmalarla üst seviyelere taşıyabilen, öğrencilerine ve çevresini olumlu yönde rol model olabilen eğitimcilere ihtiyacımız var. Hele bu günümüzde çok daha önemli. Bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum, Şerif öğretmenim.

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber