Akhisar'da hava durumu ne olacak?

Akhisar Meteoroloji Müdürü Fehmi Şengün, Akhisar’da yağışların yarından itibaren etkili olacağını açıkladı.

Akhisar'da hava durumu ne olacak?

Akhisar Meteoroloji Müdürü Fehmi Şengün, Akhisar’da yağışların yarından itibaren etkili olacağını açıkladı.

Şengün; “Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve Bölgesel Tahmin Merkezi'mizin verilerine göre: Bölgemiz yarın (30 Ocak 2019) Orta Akdeniz'den gelen ılık ve yağışlı havanın etkisine girecek. Çarşamba gün Kıyı Ege'de yer yer etkili olması beklenen yağışın perşembe günü bilhassa öğleden sonra Akhisar'ımızda da zaman zaman etkili olması beklenmektedir.
   
Gece sıcaklıkları bulutların yorgan görevi yapması sebebiyle 6-10 derecelerde seyrederken, cumartesi bulutların dağılmasıyla 2 dereceye kadar düşecek. Pazar günü ise 5 derece civarında olacak.
   
Gündüz en yüksek sıcaklıklarımız perşembe 13, diğer günler 14-16 derecelerle baharı hatırlatacak.

Rüzgarlar Bölgemiz genelinde güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli; yağış anında kısa süreli fırtına şeklinde bekleniyor.

Yağışlı hava cuma öğle saatlerinden sonra yerini parçalı-az bulutlu bir havaya bırakacak. Akhisar'ımız haftasonu ve yeni haftanın ilk günlerini yağışsız karşılayacak.” Dedi.
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber