Akhisar Belediyesi asfalt plenti deneme üretimi başladı

Akhisar Belediyesi 3 ay önce başlayan modern asfalt üretim tesisi için çalışmaları sona erdi ve deneme üretimleri yapıldı.

Akhisar Belediyesi asfalt plenti deneme üretimi başladı

Akselendi-Gölmarmara yol kavşağı Karahöyük dağı eteğinde taş ocakları yanında yapılan yeni tesiste saatte 120 ton asfalt üretimi yapılabilecek.

Yüz ölçümü bakımından Manisa’nın büyük ilçelerinden birisi olan Akhisar’ın ayrıca yol bakımından da en fazla yol ağına sahip olduğuna dikkat çeken Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, 1 Ocak 2018 tarihinde Büyükşehir Belediyesinin aldığı meclis kararıyla yolların büyük bir bölümünün sorumluluğunun Akhisar Belediyesine geçmesiyle parke taş yollarındaki tamiratında standarttın düşmesi sonrası asfalta geçildi. Yeni modern tesis ile 12 ay boyunca asfalt üretimi yapılacak” dedi.

3 milyon 60 bin TL’ye mal olan asfalt plenti ayrıca çevre dostu olup, çevreci üretim ile çevreye herhangi bir kirlilik vermeyecek. Plentin kurulduğu alan Akhisar’ın merkezi bir noktasında olmasından dolayı şehrin her noktasına rahatlıkla asfalt gönderilebilecek.

Tesiste ilk asfalt üretimi kamyonlara yüklenmeye başlarken ilk denemelerinde istenilen düzeyde olduğu ve kısa süre içerisinde seri üretimin başlayacağı bildirildi. Asfalt ’da hem kaliteli hem de ekonomik olarak üretim yapacaklarını ifade eden Belediye Başkanı Salih Hızlı, “Akhisar’a kurduğumuz asfalt plenti sayesinde kendi asfaltımızı kendimiz üretiyoruz. Böylelikle asfalttan büyük kar sağlamış olduk. Ayrıca daha fazla asfalt üreterek asfaltsız mahallemiz, asfaltsız sokağımızın kalmamasını planlıyoruz. Akhisar için böyle büyük bir yatırımın hayırlı olmasını diler, asfalt tesisimiz hizmete açılmıştır” ifadelerini kullandı.


YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 4 yıl Önce

Her taraf çukur gelen yanıyo 2 güne aynı şimdiye kadar yapamadınız bundan sonrada bir halt yemezler

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber