ADD'den İç Güvenlik Paketine Tepki

Akhisar Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Günhan Bakırlıoğlu dernek lokalinde yapmış olduğu basın açıklamasında; “AMACI TERÖRLE MÜCADELE DEĞİL, CUMHURİYET YIKICILARINA KARŞI DİRENEN HALKI SİNDİRMEKTİR.” Dedi.

ADD'den İç Güvenlik Paketine Tepki

 Akhisar Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Günhan Bakırlıoğlu dernek lokalinde yapmış olduğu basın açıklamasında; “AMACI TERÖRLE MÜCADELE DEĞİL, CUMHURİYET YIKICILARINA KARŞI DİRENEN HALKI SİNDİRMEKTİR.” Dedi.

Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Günhan Bakırlıoğlu’nun basın açıklaması şu şekilde;

BASIN AÇIKLAMASI
İÇ GÜVENLİK PAKETİ ALDATMACADIR.
AMACI TERÖRLE MÜCADELE DEĞİL,
CUMHURİYET YIKICILARINA KARŞI DİRENEN HALKI SİNDİRMEKTİR.

13 yıllık AKP iktidarı döneminde Cumhuriyetimizin temel nitelikleri birer birer hedef alınmış, ulusal birliğimiz, bütünlüğümüz TEHLİKEYE girmiştir. 

İç Güvenlik yasa tasarısını Meclise sunan iktidar partisi paketin amacının terör eylemleri nedeniyle vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması olduğunu söylüyor. Buna kargalar bile güler. 

Çünkü:
AKP iktidara geldiğinde Apo hapiste, PKK ise bitmiş idi. Terörü büyütüp bu gün doğu ve güneydoğu bölgesini PKK’ya teslim eden, orada Devleti fiilen yok eden BU İKTİDARDIR.
Terör örgütünün fiili egemenlik alanları kurmasına, Atatürk heykellerini yakıp yıkmasına karşın, askeri, polisi görev yapamaz kılan bu İKTİDARDIR.
Suriye halkına karşı emperyalistlerin taşeronluğunu üstlenen, sonrasında “büyük Osmanlı” kurma hayaliyle Suriye’ye karşı yürütülen emperyalist savaşta dinci terör örgütlerinin yanında yer alıp kendi ülkesinin güvenliğini tehlikeye atan bu İKTİDARDIR.
AKP, İç Güvenlik paketini gerçekten teröre karşı mücadele için çıkarıyor olabilir mi?    HAYIR!
Aslında bu yasa ile iktidar;   
.  Asıl hedef yurtseverler;
Bu yasa;  yasaklara rağmen ADD öncülüğünde Ulus meydanında toplanıp barikatları yıkan, kar kış, yağmur çamur demeden Silivri önlerinde toplanan, Tandoğan meydanında milyonlarca olup Anıtkabir’e koşan, Gezi direnişinde bağımsızlık ve özgürlük istemiyle ayağa kalkan milyonlarca yurtseveri sindirmek için çıkarılmak isteniyor.
Bu yasa;  ülkeyi ancak savaş koşullarında uygulanabilecek bir sıkıyönetim rejimine sokarak, bu rejimin hukuk tanımaz ortamında her türlü yetkiyi siyasette toplayarak 2023 hedefine varmak için çıkartılmak isteniyor. 
Bu yasa; Türkiye’nin NATO’dan bağımsız, NATO komutasında olmayan tek silahlı gücü jandarmayı sivilleştirerek, dört bir yanı terör tehdidi altındaki ülkemizin terörle mücadelede en iyi yetişmiş, en deneyimli ve mobil birliklere sahip olan tek gücünü polis gibi siyasetin emrine sokmak ve teröre karşı etkisiz kılmak için çıkartılmak isteniyor.

YURTTAŞLARIMIZI UYARIYORUZ

Bu torba yasa tasarısı Meclisten geçerse:

Demokrat Parti döneminde Mecliste kurulan ve yargı yetkisini gasbeden Tahkikat Komisyonu’na verilen yetkilerin benzerleri bu yasa ile Yürütmeye (valiye,  emniyet müdürlerine ve kolluk amirlerine) verildiğinden, herhangi bir hakim ve savcı kararı olmadan gözaltına alınabileceksin, avukat dahi çağıramayacaksın,

Yine hakim ve savcı kararı olmadan, sadece polisin seni “makul şüpheli” bulması ile üstün, eşyan, aracın aranabilecek, fişlenebilecek, bir Bakanın isteğiyle dinlenebileceksin.

Hatta, Anayasal bir hak olan ve şiddet içermeyen toplantı ve gösteri yürüyüşlerine katılman halinde dahi polis, “durumu değerlendirerek” doğrudan seni yakalayabilir, yürüyüşünü engelleyebilir ve oradan uzaklaştırabilir.

Kısacası can ve mal güvenliğin “birilerinin” insafına kalmış olacak.

Sonuç olarak; bu yasa ile Türkiye Cumhuriyeti Anayasa’sına ve Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’ne aykırı olarak,  her türlü kişi hak ve özgürlükleri kısıtlanmakta,  yeni suç ve cezalar oluşturulmakta, yargı yetkisi yok sayılmakta, güvenlik güçlerine orantısız ve yargı denetiminden uzak yetkiler, hatta adam öldürme yetkisi dahi verilmekte, Anayasal ilkeler ortadan kaldırılmaktadır. Amaç, iktidarın 2023 yılı hedefi önündeki engelleri kaldırmaktır.

BU NEDENLE ÜLKEMİZDE DEMOKRASİ VE HUKUK DEVLETİ İLKELERİNİ YENİDEN HAKİM KILMAK İÇİN; CUMHURİYETE, VATANA SAHİP ÇIKAN TÜM DEMOKRATİK KİTLE ÖRGÜTLERİNİ, SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINI, SİYASİ PARTİLERİ, MESLEK ODALARINI VE HALKIMIZI TÜM ÖN YARGILARIMIZI VE AYRINTILARI ARKADA BIRAKIP BU PAKETİN YASALAŞMAMASI İÇİN BİRLİKTE MÜCADELEYE ÇAĞIRIYORUZ. 
BİZ VARIZ, YA SİZ?Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2015, 21:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
hasan
hasan - 6 yıl Önce

ya allah aşkına bi resimlere tekrar bakın hep kızıl saç, yaşlı, emekli sosyal bilgiler öğretmeni tipler, dayılar kaban kel kafa bıyık gözlük kadınlar perma boya makyaj

nedense hep bu tipler atatürkçü oluyor.
n'apıyorlar bu dernekte ? oturup atatürk'ü mü düşünüyorlar ?
neymiş asker polis görev yapamaz olmuş, allah allh ? önceden çok mu yapıyorlardı ?

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber