60 yıllık eski stat, modern spor tesisi oluyor!

60 yıldır kentin tam merkezinde bulunan Akhisar Şehir Stadı’nda bulunan kapalı ve açık tribünlerin ve çevre duvarlarının yıkılmasından sonra yepyeni bir proje

60 yıllık eski stat, modern spor tesisi oluyor!

HALDUN AKYÜZ / ÖZEL HABER

60 yıldır kentin tam merkezinde bulunan Akhisar Şehir Stadı’nda bulunan kapalı ve açık tribünlerin ve çevre duvarlarının yıkılmasından sonra yepyeni bir proje, ilk etapta özellikle atletizmin tüm dallarının bulunduğu modern spor tesis için çalışmalar başladı.

Spor kompleksinin ikinci etabında spor salonu ve kapalı ve açık yüzme havuzları projesi bulunuyor.

Akhisar İlçe Spor Müdürü Hasan Hüseyin Oktay, “Modern Akhisar Belediye Spor-Toto Şehir stadının hizmeti açılmasından sonra şehrimizin tam merkezinde 37 dekar arazi üzerinde bulunun şehir stadı ve spor salonu için Beden Terbiyesi Genel Müdürlü ve İl Müdürlüğümüzün onayı ve ihalesi sonrası tekrar bir spor kompleksi olmasına karar verildi. 

İl etap ihalede, atletizmin tüm dallarına hitap edecek şekilde bölümler olacak. Bir kapalı tribün. Soyunma odaları, yürüyüş ve bisiklet yolları olacak. Modern tartan pistin ve tüm tesisinin ışıklandırılması ile 7/24 açık olacak. 

Görevliler hazır bulunacak. Müdürlüğümüzce yaz ve kış spor okulları da ilçemizdeki beden eğitimi öğretmenleri ve spor kulüplerimizin işbirliği açmayı da pampayı düşünüyoruz.  Çevresi çok yüksek olmamak üzeri modern bir şekilde tel örgü ile kapatılacak. 

2022 yılı içinde bitecek olan ilk etap proje sonrası ikinci etapta şu anda görev yapan 2000 kişilik spor salonu ve devamındaki futbol sahasının kale arkası olan boş araziye de açık ve kapalı yüzme havuzu tesislerinin yapılacağı planlanıyor” dedi.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Akigo
Akigo - 2 hafta Önce

Şehrin sos seviyesinde otopark sorunu mevcut ve malesef anlamsız mantıksız yönetmelikler neticesinde çözülemiyor iken bu denli hacimli ve şehrin odak noktası konumundaki paha biçilemeyecek alanı;maddi getiri sağlamak ve işlevsel olmak koşuluyla altyapısında otopark alanlarını barındırması gerekirken ancak bu kadar vizyonsuz ve son derece eksik bir projeyle heba edilebilirdi.Vizyonsuz teşkilatın ve soğancı vekilin sıfır vizyon projesi..

Akg
Akg - 2 hafta Önce

Goletteki spor salonu zemini spor yapmak için uygunsuz malzeme tercih edilmiş ve dışarıdaki basketbol sahası hatalı yapılmış.Bunları bir elden geçirmek gerekir.

fatma oy uysaller
fatma oy uysaller - 2 hafta Önce

Çok yavaş gidiyor. Hilaliye caddesindeki yapım çalışmalarına benziyor.

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber