banner113

3. Akhisar Alışveriş Festivali başlıyor

khisar Belediyesi öncülüğünde, Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), Akhisar Ticaret Borsası, Akhisar Ziraat Odası, Yeşil Portakal Market,

3. Akhisar Alışveriş Festivali başlıyor

Haber Merkezi - Akhisar Belediyesi öncülüğünde, Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), Akhisar Ticaret Borsası, Akhisar Ziraat Odası, Yeşil Portakal Market, Özel Akhisar Hastanesi ve Marka Fabrika işletmelerinin sponsorluğunda bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan 3. Akhisar Alışveriş Festivali 30-31 Ocak ile 1-2 Şubat tarihlerinde yapılacağı belirtildi.

Akhisar Belediyesi Encümen Salonunda Belediye Başkanı Salih Hızlı, ATSO Başkanı Abdurrahman Yılmaz, Ticaret Borsası Başkanı Alper Alhat, Ziraat Odası Başkanı Ahmet Akbuğa, Belediye Başkan Yardımcısı Ömer İşçi ve Akhisarlı Esnaf ve Sivil Toplum Örgütlerinden oluşan Alışveriş Festivali Komisyon Üyeleri’nin de katılımı ile festival lansman toplantısı yapıldı.

Konu ile ilk açıklayaı yapan Belediye Başkanı Salih Hızlı, “Öncelikle birinci amacımız Akhisar’ımızdaki esnafımızın rahatlamasını, ticari anlamda Akhisar’ımızın gelişmesini önemsiyoruz. Alışveriş Festivalleri 3 günle sınırlı kalmıyor, diğer günlerde de devam ediyor ama komitemizin Ticaret odamızın Ticaret Borsamızın ve diğer bize paydaşlık eden ortaklarımızın amaçladığı bir şey var. Bu Alışveriş Festivalini 365 güne yaymak ve Akhisar da ticareti 365 gün canlı tutmak buna ilişkin objektif kurallar var. Arkadaşlarımız bu kuralları yerine getiriyorlar, bu konuda çalışıyorlar. Dolayısıyla bu sağlandığında Akhisar tarihteki eski misyonuna geri dönecektir. Bu festivalimizin üçüncüsü için bir aradayız bunu gerçekleştireceğiz, ben bu festivalin Akhisar’ımıza, esnafımıza hayırlı olmasını diliyorum.”

Akhisar’da çok güzel işlerin olduğuna dikkat çeken Ticaret Odası Başkanı Abdurrahman Yılmaz; “Her şeyden önce böyle bir festivalin temelini Akhisar da ki esnaf ağabeylerimizin ticarete bakışı esnaflar olarak böyle bir şeyin çekirdeği ve temelini oluşturmuşlar. Dolayısıyla bizlere düşen sivil toplum örgütleri olarak başta belediye ticaret odası borsa ve diğer odalarımızın bütün başkanları burada aslında bir fotoğrafı yansıttı ben festivalden ziyade bu fotoğrafın ön plana çıkmasını çok arzu ediyorum. Bu fotoğrafın benim alemimde yansıması şu; Akhisar da güzel bir mesele olduğunda demek ki insanlar hiçbir mülahaza olmadan bu birlikteliği çok rahat bir şekilde sergileyebiliyorlar dolayısıyla bu birlikteliğin neticesi bana şunu gösteriyor ki üçüncüsünü düzenleyeceğimiz festivalin temelleri çok sağlam atılmış belki bizlerden de sonra yüzüncü, yüz ellincisinin festival anlamında tertip edileceğinin bir işaretidir diye düşünüyorum” dedi.

Türkiye’de herkesin örnek aldığı bir proje gerçekleştirdiklerini işaret eden Ticaret Borsası Başkanı Alper Alhat; “Öncelikle daha önceki senelerde örnek olarak aldığımız ama şuan herkese örnek olduğumuz Akhisar alışveriş festivalinin üçüncüsünü gerçekleştiriyoruz ve her geçen sene kalitesini artırarak yapıyoruz. Biz bu birliktelikle zeytin hasat şenliğini yapmıştık ve çok başarılı bir hasat şenliği geçirmiştik. Bu beraberlikle inanıyoruz ki Türkiye de herkesin örnek alacağı alışveriş festivali yapacağız. Biz birlikte bereketin olduğunu söylüyoruz hep beraber yapacağız hep beraber daha güzel çalışmalarda görüşmek dileğiyle” dedi.

Akhisar’ın ismini her alanda duyurmaya devam ettiğini belirten Ziraat Odası Başkanı Ahmet Akbuğa ise yaptığı açıklamada; “Akhisar son zamanlarda kendini güzel bir şekilde tanıtmaya devam etmektedir. Başta Akhisar spor olarak daha sonra Çağlak Festivali olarak yine zeytin hasat şenlikleri ile adını duyurmuştur. Yine önümüzdeki günlerde yapılacak olan alışveriş festivali de Akhisar için hem maddi hem manevi yönden katkı sağlayacaktır” dedi.

Öte yandan festival programları, afiş ve her türlü desteğin akhisaralisverisfestivali.com adresinden yapılacağı bildirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber