Tatil planları kapsamında öne çıkan yüzlerce olanak bulunmakta olup insanların dikkatini çeken ölçekte sergilenmektedir. Özellikle tatilini bol heyecan ve serüven içinde geçirmek isteyenlere özel Fethiye yamaç paraşütü firması öncü seçeneklerin başında gelmektedir. Alanında uzman profesyonel paraşüt pilotları beraberinde premium ve gold uçuşlar yapabilmeniz mümkündür.

Ölüdeniz’in muhteşem güzelliği arasında denizin ve dağların üzerinde uçmak ayrıcalıktır. Serüvenli bir heyecan sayılsa da Unıted Up Pılots firması ile en güvenli yamaç paraşüt uçuşları yapılabilmektedir.

Unıted Up Pılots İle Pilotu Seçilebilen Uçuşların Avantajı

Unıted Up Pılots ile uçmanın bazı avantajları vardır. Bu avantajlar genel bakımdan adrenalin odaklı uçuşları kapsadığından oldukça dikkat çekmektedir. Çünkü yamaç paraşütü yapmak bir yaşam stilidir. İnsanların zevklerine ve hobilerine hitap eden paraşüt uçuşlarıyla ilgili Unıted Up firmasının sunduğu avantajlı durumlar ise aşağıdaki gibi sıralanır.

·         Up premıum uçuşlarında pilotunu seçebilme hakkı tanıması

·         Up premıum uçuşlarında fotoğraf ve video çekilme imkânını ücretsiz sunması

·         Uzun uçuş hakkı sunması

·         Güvenli ve alanında uzman pilotlarla uçmasına imkân tanıması

·         Özgürlük hissini yaşatabilen mükemmel zevk sunması

·         Kadın pilotlarla uçuş deneyimi yaşamanıza olanak tanıması

Yamaç Paraşütü Nasıl Yapılıyor?

Yamaç paraşütü genel anlamda zevke dayalı bir spor dalı olarak değerlendirilen ve kişisel anlamda en özgür hissettiren uçuşlardır. Özellikle Akdeniz bölgesinde çokça öne çıkan yamaç paraşütleri bu bölgenin nefes kesici özelliklerini paraşüt turlarıyla öne çıkarmaktadır. Bu yönde öncü Unıted Pılots firması, uzman pilot ailesi beraberinde paraşüt kullanımındaki tüm güvenlikleri sağlayabilen ekip olarak biliniyor.

Profesyonel pilot eşliğinde yamaç paraşütü yapmak için öncelikle firmanın web site adresinden online iletişim kurmanız gerekiyor. Aynı şekilde telefon numarasını aramanız da bir iletişim şeklidir. Ancak genel anlamda Unıted Pılots firmasından rezervasyon yaptırmalısınız. Rezervasyon sonrası yamaç paraşütü hakkında hiçbir bilgi ve deneyiminiz olmasa bile nasıl binileceği, nelere dikkat edileceği gibi her detaylı konuda uzman pilotlar size yardımcı olacaktır. Deneyim açısından ilk anda yavaş yükselirsiniz. İlk deneyim sonrası uçuş hoşunuza giderse ikincisinde daha uzun uçuş seçeceğinize emin olabilirsiniz.

Yamaç Paraşütü Uçuş Süresi Nedir?

Unıted pılots firmasının öne çıkardığı Fethiye yamaç paraşütü uzun uçuş modelleri beraberinde belli bir sürenin olduğunu belirtmemiz gerekiyor.  Yamaç paraşütünün ortalama süresi 25 ile 45 dakika arasındadır. Bu uçuşlar kısa uçuş şeklinde bilinmektedir. Uzun uçuşlar ortalama 2 saat sürmekte olup paraşütle gökyüzünün ve manzaranın keyfini tam anlamıyla çıkarmak mümkündür. Kısa veya uzun uçuşlar için en önemli husus; hava durumudur. Çünkü çok rüzgârlı bir havada veya kötü hava koşullarında yamaç paraşütü kullanımı önerilmez.

Yamaç Paraşütünde Merak Edilenler

Yamaç paraşütü aktivitesi yapabilmek kişisel anlamda çoğu kişinin istediği şeyler arasındadır. Bu konuda güvenli, tecrübeli ve alanında uzman Fethiye yamaç paraşütü pilotları mükemmel destek sağlamaktadır. Bu sayede güvenli ve korkmadan yamaç paraşütü yapabilme imkânınız oluşur. Ancak yıllar boyu konuya dair merak edilen durumlar da vardır. Örneğin; yamaç paraşütü yapmak için kilo ve yaş sınırı çok merak edilip araştırılan konular arasındadır.

Yamaç paraşütünde kilo sınırı 105kg ile belirlenmiştir. Yaş sınırı ise 4 yaşından sonra her bireyin yamaç paraşütüne binebilmesi mümkündür. Tabii en önemli durum kişisel istek ve cesaretle ilişkilendirilmektedir. Çünkü yükseklikten korkan ve paraşüte binmeye cesaret edemeyen insanlar çok fazladır. Fakat şunu belirtmeliyiz ki; Unıted Pılots ailesinin ekibi tamamen alanında uzman, güvenlik önlemlerini eksiksiz alan ve son derece başarılı bir firmadır. Bu yüzden güvenle ve korkusuzca yamaç paraşütü yapmanıza imkân tanırlar.

Editör: Mustafa Özdemir