14 Mayıs seçimlerine son gün kala Manisa’da Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve İYİ Parti Manisa Milletvekili adayı Hasan Eryılmaz’a yönelik iftiraların yer aldığı bir karalama gazetesi hazırlanarak şehrin belli yerlerine dağıtıldı. Gazeteye ilişkin suç duyurusunda bulunan İYİ Parti Manisa Milletvekili adayı Hasan Eryılmaz, “5 dönemdir milletvekili olup Manisa’ya bir çivi bile çakmayan kişinin iftiralarını sonlandırmak için stratejik oy kullanın, İYİ Parti’ye ve Kemal Kılıçdaroğlu’na sahip çıkın” dedi. 

“Manisa’da Sözcü Gazetesi” ismiyle yayınlanan gazetede, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve İYİ Parti Manisa Milletvekili adayı Hasan Eryılmaz’a yönelik yanıltıcı haberler ve iftiralar yer aldı. 

İYİ Parti Manisa Milletvekili adayı Hasan Eryılmaz, gazeteye ilişkin suç duyurusunda bulundu.

“GARİBAN BELEDİYE PERSONELİNE DAĞITTIRDILAR”

İYİ Parti Manisa Milletvekili adayı Hasan Eryılmaz, “Manisamızın stratejik oy kullanma zamanı gelmiştir. Dün bir siyasi partinin il ve ilçe başkanlıkları, belediyemizin gariban personelini de kullanarak Manisamızda Sözcü Gazetesi’ni taklit edip sahte gazete dağıtımına girişmişlerdir. İYİ Partimize, Genel Başkanımız sayın Meral Akşener’e, Cumhurbaşkanı adayımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik iftiralarla dolu bu gazete, her dönem kendisi arkasında bir kişiyi milletvekili adayı gösteren ama 5 dönemdir Manisa’ya bir çivi dahi çakmayan sözde milletvekilinin, bu dönem de yeniden baraj altındaki oyları yukarı çıkarmak için bizlere attığı iftiralarla dolu bir gazetedir” dedi.

“MANİSA’YA ÇİVİ BİLE ÇAKMAYAN SÖZDE MİLLETVEKİLİNE OY VERMEYİN, İYİ PARTİ’YE SAHİP ÇIKIN”

İYİ Partili Eryılmaz son olarak şu ifadeleri kullandı, “Şunu hepimiz biliyoruz ki sizin bir hayaliniz olabilir ama sizin bu hayalinizin sonunda bu arkadaşımız Manisa Milletvekili seçilmeyecektir. Şimdi stratejik oy kullanma ve bu iftiralara cevap verme zamanıdır. Manisa’mızın İYİ Parti’ye sahip çıkma zamanıdır. İYİ Parti’ye vereceğiniz her oy, bu kişinin mecliste olmasını engelleyecek ve İYİ Parti’nin daha fazla milletvekilleri çıkarmasına olanak sağlayacaktır. Manisa’mızı sayın Meral Akşener’e ve Kemal Kılıçdaroğlu’na sahip çıkmaya çağırıyorum”