Ehliyet sınavına giren adaylara ehliyet soruları hazırlayan ehliyethane, şubat ayında sınava girecek adaylar için yeni soruları yayınladı.

Şubat ayı için 28 testten toplam 1400 soru yayınlanmıştır. Sınava girecek kursiyerlere bu soruları mutlaka çözmelerini öneriyoruz. Soruları https://www.ehliyethane.com/ehliyet-sinav-sorulari-subat-2023-guncel-sorular.html adresinden çözebilirsiniz.

Ehliyet Sınavında Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

·        Ehliyet yazılı sınavı öncesinde gireceğiniz yeri öğrenmek için hali hazırda online bir platform mevcut değildir. Bu bilgiyi size sürücü kursları sınava giriş belgenizi onaylarken veriyor. Bu belge olmadan sınava girmeniz mümkün değildir. Dolayısıyla belgeyi aldığınızdan emin olmalısınız.

·        Yazılı sınava girerken nüfus kağıdınız mutlaka yanınızda olmalıdır.

·        Sınav saatinden geç giderseniz sınava alınmayarak başarısız sayılırsınız.

·        Rahat bir ön hazırlık için sınav başlama saatinden yarım saat önce orada olmakta fayda vardır.

·        Sınav alanına elektronik cihaz sokmanıza izin verilmiyor. Bu sebeple yanınızda cep telefonu, tablet ya da farklı dijital cihazlar götürmemeye dikkat etmelisiniz.

·        Yanınızda karalama kağıdı, sözlük, hesap cetveli, hesap makinesi, telsiz, çağrı cihazı, cep telefonu, radyo vb. araçlar varsa salon başkanına teslim ediniz.

·        Kaçıncı sınav hakkını kullandığınızı cevap kağıdındaki bölüme kodlayınız.

·        Sınav başladıktan sonra adayların ilk 1 saat (tek dersten sınava girenler 45 dakika) içerisinde sınav salonunu terk etmeleri yasaktır.

·        Yanlışlar doğru cevapları götürmüyor ve 50 sorudan en az 35 doğru cevap (70 puan) yapmanız gerekiyor.

·        Her soru toplam 4’er şıktan oluşmaktadır.

E-Sınav’a girmeden önce bilinmesi gerekenler nelerdir?

·        E- Sınav Milli Eğitim Bakanlığının belirlediği merkezlerde Bilgisayar üzerinden yapılan sınavdır.

·        Merkezi sınav sistemi gibi aylarca beklemeye gerek kalmaksızın e-sınav merkezinin uygun gördüğü günlere randevu alınır.

E-Sınavdan Başarısız Olduğumuz Taktirde ?

·        E-sınavdan başarısız olduğunuz taktirde 15 gün bekledikten sonra yeni bir sınav randevusu alınabilir.

·        E-sınavdan başarısız olduğunuz taktirde 1 ay içerisinde yeni bir e-sınav randevusu alınması gerekmektedir. Aksi taktirde 1 hakkınız yanmış olacaktır.