Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Ticaret Meslek Lisesi) 23.02.2023 tarihinde organize sanayi bölgesinde yer alan Power Packer’a (Ergun Hidrolik) 20 öğrenci ve 3 öğretmenden oluşan bir kafile ile iş yeri gezisi gerçekleştirdi. 

Cumhuriyet MTAL öğretmenlerinden Muhasebe ve Finansman öğretmeni Mehmet Can, Muhasebe ve Finansman Alan Şefi Bülent Aygün ve Bilişim Teknolojileri Alan Şefi Mehmet Güçyener gözetiminde 11 sınıf öğrencilerinden oluşan 20 kişilik grup ile Power Packer’a iş yeri ziyareti bulundu. 

Power Packer insan kaynakları müdürü Sayın Burcu Başkan Akyıl ve insan kaynakları uzmanı Sayın Kübra Sabancı kafileyi fabrika içerisindeki üretim alanını gezdirerek üretim süreçleri hakkında bilgi vermiştir. Sonrasında kafile toplantı salonuna alınarak ikramlarda bulunulmuş ve önümüzdeki yıl stajyer olarak iş başı yapacak öğrencilere çalışma hayatı hakkında seminer verilmiştir. Seminer sonrasında öğrencilerin sorularını yanıtlayarak gezi tamamlandı. 

Okul Müdürü Sayın İsmail Karabıçak ile yapmış olduğunuz röportajda bu tarz gezilerin öğrencilerin kişisel gelişimi için çok önemli olduğunu ve öğrencilerin staja gitmeden önce görerek ve yaşayarak iş hayatı hakkında çok değerli bilgiler edindiklerini ifade etti.  Geziyi gerçekleştiren öğretmenlere ve Power Packer’a teşekkürlerini ilettiğini ifade etti.