CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Manisa'da düzenlenen mitingde, seçim öncesi yaşanan gerginlikler ve Cumhur İttifakı'nın anketlerdeki durumu hakkında endişelerini dile getirdi. Memleketi Manisa'da yapılan bu konuşmada Özel, kalabalığı birlik ve beraberlik mesajlarıyla coşturdu. Şehirdeki bazı afişlerin tahrip edilmesi ve Ülkü Ocakları'na yapılan ziyaretlerin gündeme getirildiği konuşmasında, Manisa'nın siyasi atmosferine değindi.

Özel, Cumhur İttifakı'nın anketlerdeki pozisyonuna atıfta bulunarak, bu durumun Manisa'da yarattığı gerilime dikkat çekti ve CHP Manisa adayı Ferdi Zeyrek'e destek çağrısında bulundu. Özellikle Zeyrek'in kent suçlarına karşı verdiği mücadeleyi öven Özel, hem CHP'liler hem de AK Partililer tarafından takdir edildiğini vurguladı.

Mitingde, Manisa'da yaşanan siyasi rekabetin bir diğer boyutunu mal varlığı konusu oluşturdu. Özel, Manisa'nın kaynaklarının kötüye kullanıldığını iddia ederek, belediye başkanlarının mal varlıklarını açıklaması gerektiğini belirtti ve şeffaf bir yönetim anlayışının önemine vurgu yaptı.

31 Mart'ta Manisa'yı "gözü dönmüşlerden" kurtarma çağrısında bulunan Özel, geçmiş seçimlerde yapılan ittifakların etkilerine de değindi. Resmi bir ittifak olmasa da tabanda bir ittifakın oluşabileceğini belirten Özel, Manisa'nın siyasi geleceği için bir "Manisa ittifakı" önerisinde bulundu. Bu ittifakın, sadece CHP'yi değil, haramdan ve yalandan kaçınan AK Partilileri ve diğer parti seçmenlerini de içereceğini söyledi.

Miting, Özel'in Manisa'da CHP tarafından yönetilen üç ilçe belediye başkanını kürsüye davet etmesiyle son buldu. Bu hareket, Özel'in yerel yönetimlere verdiği önemi ve Manisa'nın geleceği için birlikte çalışma çağrısının altını çizdi.