Mevcut başkan Emine Güven, tek liste ile girdiği seçimde tekrar güven tazeleyerek başkan seçildi.

Başkan Dutlulu’dan Tebrik Mesajı
Kongrede konuşma yapan Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Emine Güven ve yönetimini tebrik ederek şunları söyledi: "Kongrede tek aday olarak güven tazeleyen Kadın Kolları Başkanımız Emine Güven ve yönetimini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Ülkemizin geleceği, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında da kadınların emeği, mücadelesi ve dayanışması ile birlikte yükselecek."

CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu'nun Açıklamaları
CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, kongrede yaptığı konuşmada Akhisar İlçe Kadın Kolları Kongresi'ne İlçe Başkanı Hayriye Hacet, Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, İl Kadın Kolları Başkanı Ümran Bilek ve yöneticilerle birlikte katılarak partinin öz gücü olan emekçi kadınların heyecanına ortak olduklarını belirtti. Bakırlıoğlu, "Tek aday olan Akhisar Kadın Kolları Başkanımız Emine Güven ve yönetim kurulu üyelerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Yerel seçim başarısında en büyük pay sahibi olan kadın kollarımızla birlikte Cumhuriyet Halk Partimizi iktidara taşıyacağımıza olan inancımla; kongremizin Akhisar’ımıza, Manisa’mıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyor, tüm emekçi kadınlarımıza saygılar sunuyorum" dedi.

Kongrede Heyecan ve Dayanışma
Kongreye katılan CHP üyeleri ve yöneticileri, Emine Güven ve yeni yönetim kurulunun seçilmesinden duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Kadın kollarının partinin başarısındaki kritik rolüne dikkat çeken katılımcılar, gelecek dönemde de birlik ve beraberlik içinde çalışacaklarını belirttiler.

Emine Güven’in Yeni Dönem Mesajı
Tek aday olarak güven tazeleyen Emine Güven, teşekkür konuşmasında, "Biz kadınlar, Cumhuriyet Halk Partisi'nin vazgeçilmez bir parçasıyız. Birlikte çalışarak, emek vererek partimizi daha ileriye taşıyacağız. Bu süreçte destek veren herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Kongrenin Sonuçları
Cumhuriyet Halk Partisi Olağan Kongresi ardından Emine Güven başkanlığında asil yönetim kurulu üyeleri şu şekilde belirlendi:

Ece Güven
Gülay Çetiner
Hatice Halis
Makbule Ayvaz
Meray Mollaibrahimoğlu
Muzaffer Gök
Selda Tınazlı
Yıldız Polat
Zeynep Uğurlu
Sevinç Poyraz
Kongre, partililerin ve katılımcıların birlik ve beraberlik mesajlarıyla sona erdi. Akhisar’da kadınların gücünü ve kararlılığını bir kez daha gösteren kongre, CHP'nin gelecekteki başarısının temellerini atmaya devam ediyor.

Editör: Mustafa Özdemir