Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün öncülüğünde Manisa’nın tüm ilçelerine yeni çocuk gündüz bakım evi ve kreş inşa edilecek. Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de, “Çocuklarımıza sevgi dolu bir eğitim yuvası sunmak, ailelerimize ekonomik olarak katkı sağlamak için gündüz bakım evi ve kreş inşa etmeye devam edeceğiz” dedi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, okul öncesi eğitimin kaliteli ve eşit şekilde verilebilmesi için yeni bakım evi ve kreşler yapacak. Kreş projesi ile ailelerin ekonomisine katkı sağlanacak ve çocuklar güven ve sevgi dolu bir ortamda geleceğe hazırlanacak. 
Kreşlerin içerisinde neler olacak?

İnşa edilecek kreşlerin içerisinde etkinlik sınıfları, spor ve dans stüdyoları, müzik, robotik kodlama, görsel sanat atölyeleri, yemekhane ve ortak alanlarda performans amfileri yer alacak.

Çocuklar sevgi dolu kreşlerde eğitim görecek

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Çocuklarımıza sevgi dolu bir eğitim yuvası sunmak, ailelerimize ekonomik olarak katkı sağlamak için gündüz bakım evi ve kreş inşa etmeye devam edeceğiz. Çocuklarımız kreşlerimizde okul öncesi kaliteli bir eğitim alacak olmalarının yanı sıra aile ortamında büyüyecek. İlimizde ihtiyaç duyulan her bir projeyi hayata geçirmeye, hemşehrilerimizin hayatlarını kolaylaştırmaya devam edeceğiz” dedi.