Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik zorlukların çalışanlar üzerindeki baskısını hafifletmek amacıyla, Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü bünyesindeki sözleşmeli ve memur personele sosyal denge tazminatı yasal en üst sınır olan yüzde 120 oranında verilecek. Sosyal denge sözleşmesi protokolü, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek'in katılımıyla imzalandı. Başkan Zeyrek, verdiği sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşadığını belirterek, "Mesai arkadaşlarımızın şartlarının iyileştirilmesi noktasında çalışmalarımızı sürdüreceğiz" dedi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi hizmet binası önünde düzenlenen sosyal denge sözleşmesi protokol törenine, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Ferdi Zeyrek, Tüm Yerel-Sen Genel Başkanı Mücahit Dede, Tüm Yerel-Sen Genel Örgütlenme Sekreteri Devrim Onur Erdağ, Manisa Şube Başkanı Recep Abatay ve Büyükşehir Belediyesi ile MASKİ Genel Müdürlüğü’nde görevli personeller katıldı.

"Mesai Arkadaşlarımızın Refahını Artırmayı Amaçlıyoruz"
Protokol töreninde konuşan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Ferdi Zeyrek, "Bugün, siz kıymetli çalışma arkadaşlarımızın refahını ve motivasyonunu artırmayı amaçladığımız önemli ve güzel bir an için bir araya geldik. 31 Mart Seçimlerinde değerli mesai arkadaşlarıma bir söz vermiştim. Bugün vermiş olduğum bu sözü yerine getirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Yetki alan Tüm Yerel-Sen ile imza altına alacağımız Sosyal Denge Sözleşmesi ile çalışanlarımızın haklarını iyileştirmek için elimizdeki imkânları en üst seviyede kullanacağız" dedi.

"Ayrım Oluşturan Anlayışa Son Verdik"
Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü’nde görevli bin memur ve sözleşmeli çalışanın sosyal denge tazminatının kadro ya da pozisyon ayırmaksızın yasal olarak belirlenmiş en yüksek oran olan yüzde 120 seviyesinde ödeneceğini müjdeleyen Başkan Zeyrek, "Büyükşehir Belediyemiz ve MASKİ Genel Müdürlüğümüzde çalışan sözleşmeli arkadaşlarımız sosyal denge tazminatını tavan rakamın yüzde 50’si oranında alıyordu. Yönetici pozisyonunda olmayan memur arkadaşlarımız ise yüzde 70’lik orandaydı. Ayrım oluşturan bu anlayışa son vererek, tüm sözleşmeli ve memur çalışma arkadaşlarımız yasal en üst sınır olan yüzde 120 oranında sosyal denge tazminatı alacak" diye konuştu.

"Manisa’ya En Güzel Hizmetleri Ulaştıracağız"
Başkan Ferdi Zeyrek, "Mesai arkadaşlarımızın şartlarının iyileştirilmesi noktasında çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Onlar emeğinin karşılığını alsın ki, yüzleri gülsün. Yüzleri gülsün ki, daha mutlu bir şekilde Manisa’mıza hizmet verelim. Bu anlayışla hareket ederek, kıymetli mesai arkadaşlarımızla el ele vererek, güzel Manisa’mıza en güzel hizmetleri ulaştıracağız" ifadelerini kullandı.

"Başkanımız Bu Konuda Bize Çok Yardımcı Oldu"
Tüm Yerel-Sen Genel Başkanı Mücahit Dede ise, "Başkanımız bu konuda bize çok yardımcı oldu. Bu anlayışı bizim için çok değerliydi. Çünkü biz mesai arkadaşıyız. Eşit bir şekilde yasal en üst sınırdan sözleşme yapıldı. Bu sözleşmenin hazırlanmasında emeği olan değerli bürokratlarımıza ve şube başkanımıza teşekkür ediyorum. Hepinize hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu.

Editör: Mustafa Özdemir