Akhisar’ın Beyoba Mahallesinde 50’den fazla kadın birlik olarak kendi el becerileri ile meydana getirdikleri ürünleri kermeste satarak depremzedelere destek oluyorlar.

Beyobalı kadınların el emeklerinin sergilendiği kermesin tüm geliri Kahramanmaraş merkezi meydana gelen depremlerdeki ihtiyaç sahibi vatandaşlara gönderilecek.

Beyoba Mahallesi Cumhuriyet Kütüphanesi sorumlusu Esra Köken yaptığı açıklamada, “Burada Beyobalı kadınlarımızın oluşturmuş olduğu bir kermes düzenliyoruz. Çok güzel oldu, çok iyi oldu. Güzel bir bağış topluyoruz, herkese çok teşekkür ediyorum. Gönüllü olarak 50’den fazla kadınımız var. Maddi olarak da insanlarımız destek sağlıyor. Kermesimizde tavuklu pilav, gözleme, kadınlarımızın açtığı el açması yiyecekler ve buna benzer aklınıza ne gelirse her türlü lezzetimiz var kermesimizde. Kermesimiz sadece bugün için düzenliyoruz, gün sonunda toplanan yardımlar depremzedelerimize ulaştırılacak” dedi.

Kermese Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Tınazlı ve Ekrem Kayserili, Akhisar Esnaf Oda Başkanları, Manisa CHP İl Kadınlar Kolları Başkanı Şadiye Uysal ve yönetim kurulu üyeleri, Saruhanlı CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Zerrin Yaralı, Şehzadeler CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülay Yeşilok ve yönetim kurulu üyeleri ile CHP Akhisar İlçe Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyelerinin tamamı katıldı.