CHP Akhisar Belediye Başkan Adayı Besim Dutlulu, yaklaşan yerel seçimlere az bir süre kala, şehir merkezindeki ilk seçim toplantısını Ragıpbey Mahallesi Hergelen Meydanı'nda düzenledi.

Toplantıya CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu'nun da katıldığı görüldü. İlk konuşmayı gerçekleştiren CHP Akhisar İlçe Başkanı Hayriye Hacet, beraberinde CHP Akhisar Kadın Kolları Başkanı Emine Güven ve CHP Akhisar İlçe Gençlik Kolları Başkanı Emre Ercan ile birlikte kalabalığa seslendi. Hacet, "Bütün Akhisar’ın belde ve köylerini ziyaret ettiklerini" belirterek, "Şunu gördük ki Besim başkan Akhisar’a çok güzel hizmetler yapmış. Ve insanlar onun yaptığının farkındalar" ifadelerini kullandı.

Ardından söz alan CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, Akhisarlıların tercih yaparken kolay karar vereceğini belirtti. Besim Dutlulu'nun belediyecilik anlayışını öven Bakırlıoğlu, Dutlulu'nun sosyal demokrat ve halkçı belediyeciliği en iyi şekilde sergilediğini vurguladı. AK Parti'nin 15 yıllık belediyecilik sürecini eleştiren Bakırlıoğlu, Dutlulu'nun Akhisar için en doğru tercih olduğunu savundu.

CHP Akhisar Belediye Başkan Adayı Besim Dutlulu ise mitingde yaptığı konuşmada, AK Parti'nin 15 yıllık yönetimine değinerek, "Bizden önce 15 senelik bir AK Parti hikayesi var. Başkaları belediye başkanları ile çok övünür ama bizim 15 yıllık dönem çok kötüydü. Çok kötü olmasalardı zaten biz bu kadar farkla kazanamazdık. 15 sene boyunca belediyeyi yönettiler, kapalı kapılar ardından çıkmadılar. Odalarından çıkmadılar. Halkı küçümsediler. Telefonları açmadılar, insanlar iş istediği zaman sırtını döndüler. Dedik ki biz böyle belediye başkanlığı yapmayacağız. Biz herkese kucağımızı açacağız. Biz sokaklarda olacağız, mahalle mahalle gezeceğiz. Akhisar’ın 14 mahallesinin hepsini eşit hizmet yapacağız ve biz siyaset yapmayacağız, biz partizanlık yapmayacağız, hizmet belediyeciliği yapacağız, işte o amaçla 5 senedir çalışıyorum. Hiç bahane üretmedik 5 sene boyunca çalıştık" dedi.