Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu’nun yönetiminde Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirilen toplantıda 11 gündem ve 1 ek gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

Görüşmeler öncesinde mecliste konuşan Başkan Dutlulu, sonuçlanan milletvekilliği ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinin Türkiye’ye hayırlı olmasını dileyerek, seçimleri kazanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik etti. Akhisar’da sandığa giden tüm seçmenlere teşekkür eden Başkan Dutlulu, Akhisar’da Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu 1. çıkartan Akhisarlılara ayrıca teşekkürlerini iletti.

ÇAĞLAK FESTİVALİNİN MALİYETİNİ AÇIKLADI

564. Akhisar Çağlak Festivali’nin tüm Türkiye’ye örnek olacak şekilde başarılı bir organizasyon olduğunu belirten Başkan Dutlulu, stant gelirleri ve sponsorluk gelirlerini çıkardıktan sonra konserlerin belediyeye toplam maliyetinin 3 milyon 852 bin TL olduğunu, Ata sporumuz yağlı güreşlerin ise toplam maliyetinin 2,5 milyon TL olduğunu söyledi. Güreş maliyetini, sponsorlar, güreş ağaları ve reklam gelirleri ile ek gelir elde ederek masrafları 700 bin TL’ye düşürdüklerini söyleyen Başkan Dutlulu, konser ve güreşlerin toplam maliyetinin 4 milyon 500 bin lira olduğunu açıkladı.

Haziran ayı olağan meclis toplantısında ise gündem maddeleri tek tek görüşüldü ve alınan kararlar şöyle oldu:

Gündemin ilk 1. , 2. ve 4. maddesinde yer alan ödenek aktarımı, satış yetkisi,513. Ayvaz Dede Festivali’ne katılım görüşülerek oy birliği ile karara bağlandı.

Gündemin 3., 5. ve 6. maddelerinde yer alan Kayalıoğlu Mahallesi 195 ada 8 parselin tapu devri Kanun Nizam ve İmar Komisyonuna, Akselendi Mahallesi 101 ada 34,35 parselde 1/5000 ölçekli Nazım İmar Plan Değişikliği ve 1/1000 ölçekli uygulama imar plan değişikliği, Efendi Mahallesi 1750 ada 21 parselin güney doğusunda 1 adet trafo alanı amaçlı 1/1000 ölçekli uygulama imar plan değişikliği İmar Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 7., 8., 9., 10. ve 11. Maddelerinde bulunan ve komisyonlardan gelen raporlar meclis üyeleri tarafından görüşüldü ve oy birliği ile kabul edildi.

Ek gündem maddesinde yer alan Medar Mahallesi 201 ada 9 nolu 7772,09m2’lik parselde Akhisar Belediyesi’ne ait 278.53m2’lik hissenin Milli Eğitim Bakanlığına tahsis edilmek üzere Maliye Hazinesine devri hususu meclisçe İmar Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.

Başkan Besim Dutlulu,”Akhisar Belediyesi Haziran ayı meclis toplantımızı gerçekleştirdik. Alınan kararların Akhisar’ımıza hayırlı olmasını diliyorum ”dedi.

Bir sonraki meclis toplantısının 4 Temmuz Salı günü saat 16.00’da olacağı bildirildi.