Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde ilçedeki fabrikalarda çalışan, esnaflık yapan kadınları ziyaret ederek karanfil hediye etti. Başkan Dutlulu, “Kadınların hem istihdama hem de sosyal yaşama katılımını artıracak çalışmalarımızla kadınların her alanda önde olduğu bir Akhisar’ı hep birlikte omuz omuza inşa edeceğiz” dedi.

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin Akhisar Belediye Başkan Adayı ve mevcut Belediye Başkanı Besim Dutlulu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde üreten, çalışan emekçi kadınları unutmadı. İlk olarak, tekstil üzerine üretim yapan THY fabrikasını ziyaret eden Başkan Dutlulu, burada kadın çalışanlar tarafından alkışlarla karşılandı. Daha sonra ilçede esnaflık yapan kadınları ziyaret eden Başkan Dutlulu, kadınlara çiçek takdim ederek özel günlerini kutladı.

Akhisar’daki kadınların daha mutlu, daha huzurlu ve ekonomik olarak daha güçlü olmaları için çalıştıklarını söyleyen Başkan Dutlulu, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “5 Yıllık görev süremizde şehrimizdeki kadınların sosyal, kültürel, toplumsal ve ekonomik anlamda daha güçlü olmaları için hizmetler ürettik. Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezimizde kadınlar ürettikleri ürünleri, yine şehrimize kazandırdığımız Kadın Emeği ve Sanat Sokağı’nda satışa sunabiliyorlar. Kültür ve sanat merkezimizde resim, müzik, halk oyunları, çini kursu gibi birçok faaliyete katılarak hem eğleniyor, hem de yeni uğraşlar öğrenerek kendilerini geliştiriyorlar. Akhisar Kadın Kooperatifi ile işbirliği içerisinde ürettikleri el emeği ürünleri satabiliyorlar. Psikolog ve sosyologlarımızın görevli olduğu Kadın ve Aile Danışma Merkezlerimizde hem hukuksal hem de psikolojik destek alabiliyorlar. Akhisar Belediyesi’nin idari amirlerinin birçoğunu kadınlarımızdan seçtik; bizden önce çok sınırlı sayıdaydı. Çok yerinde bir karar oldu, hepsi çok güzel çalışıyor. Daha sayamayacağım birçok alanda kadınlarımızın yanında ve destekçisi olduk. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü sadece kutlamak yetmez; kadınlara destek olmak, onlar için çalışmak da gerekir. Biz bu anlamda güzel işlere imza attık ve aynı anlayışla çalışmaya devam edeceğiz. 

Fabrikalarda, tarlalarda, evlerinde, iş yerlerinde, üniversitelerde, kamuda, okullarda, hastanelerde, belediyelerde, siyasette yani hayatın her noktasında üreten, mücadele eden kadınlarımızın Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Her zaman yanlarında olmaya devam edeceğim.”