Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, her Ramazan ayında olduğu gibi bu yıl da kentin 8 noktasında iftar yemeği dağıttıklarını açıkladı. “Soframızı da, bereketimizi de vatandaşlarımızla paylaşıyoruz” diyen Başkan Dutlulu, ayrıca farklı mahallelerde kurdukları iftar sofraları ile Ramazan ayının güzelliğini ve bereketini Akhisar halkı ile hep birlikte yaşadıklarını söyledi. 

Akhisar Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen iftar sofralarının ilk durağı, kente kazandırılan Şehit Reşat Ergin Cumartesi Pazarı oldu. 3200 kişilik hazırlanan iftar yemeğine Ulucami, Efendi ve Cumhuriyet Mahallesi sakinleri katıldı. Düzenlenen toplu iftar yemeğine vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.  İftar programına, Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, mahalle muhtarları, dernek başkanları ile binlerce vatandaş katıldı. Başkan Dutlulu iftar öncesi tek tek vatandaşların masasını dolaşarak, Hayırlı Ramazanlar dileğinde bulundu. 

“TUTULAN ORUÇLARIN VE EDİLEN DUALARIN KABUL OLMASI DİLEĞİYLE, HAYIRLI RAMAZANLAR”

“Sevgi, saygı, hoşgörü ve hayırlarımızı paylaşacağımız Ramazan ayının, Akhisar’ımız başta olmak üzere ülkemize huzur ve bereket getirmesini diliyor, tüm halkımızın mübarek Ramazan'ını en içten duygularımla kutluyorum” diyerek sözlerine başlayan Başkan Dutlulu, konuşmasını şöyle sürdürdü;  “Soframızı da, bereketimizi de vatandaşlarımızla paylaşıyoruz. Bugün iftarımızı Cumartesi Pazarı’nda halkımızla birlikte yaptık; Ramazan'ın güzelliğini ve bereketini hep birlikte yaşadık. İftar lokmamızı paylaşan, emeği geçen herkese teşekkür ederim. Tutulan oruçların ve edilen duaların kabul olması dileğiyle, Hayırlı Ramazanlar ”dedi.

Sonrasında vatandaşlarla birlikte iftar yaparak orucunu açan Başkan Dutlulu, iftar sonrasında vatandaşlarla sohbet edip hatıra fotoğrafı çekildi. Akhisar halkı, Ramazan ayının ruhunu yaşattığı için Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu’ya teşekkürlerini iletti. 

Başkan Dutlulu, ayrıca Akhisar Belediyesi tarafından kentin 8 farklı noktasında vatandaşlar için Ramazan ayı boyunca her gün iftar yemeği dağıttıklarını söyledi. 

Yemek dağıtım noktaları şu şekilde; 

 Efendi Mahallesi 
(Mirili Kahvehanesi önü)
 Hacıishak Mahallesi 
(Sağlık Ocağı önü)
 Reşatbey Mahallesi 
(Atatürk (Umut) Parkı önü)
 Cumhuriyet Mahallesi 
(Havuzlu Kahvehanesi önü)
 Seyitahmet Mahallesi 
(Hanpaşa Kahvehanesi önü)
 Ulucami Mahallesi 
(Dağdereliler Kahvehanesi önü)
 Ulucami Mahallesi 
(Cumartesi Pazarı önü) 
 İnönü – Paşa – Hashoca Mahalleleri