Manisa merkezli 7 ilde jandarma tarafından düzenlenen “MAHZEN-11” operasyonu düzenlendi. Operasyonlarda 3 ayrı organize suç örgütü çökertilirken elebaşların da bulunduğu 18 şüpheli yakalandı.

Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde; Manisa İl Jandarma Komutanlığınca yapılan çalışmalar sonucu İstanbul, İzmir, Tekirdağ, Kocaeli, Antalya ve Balıkesir’de faaliyet gösteren organize suç örgütünün; Suç işlemek amacıyla örgüt kurma, kara para aklama, nitelikli dolandırıcılık ve tefecilik suçlarını işledikleri tespit edildi.

Tespitler sonucu harekete geçen jandarma ekipleri 7 ilde “MAHZEN-11” operasyonu düzenledi.

Operasyonlarında Erdoğan Şener’in (Şenerler), Sadrettin Avcı’nın (Avcılar) ve Fedai Karal’ın (Karallar) elebaşılığını yaptığı 3 ayrı Organize Suç Örgütü Çökertildi.

Eş zamanlı düzenlenen operasyonda elebaşlarının da içerisinde bulunduğu organize suç örgütü üyesi 18 şüpheli yakalandı.

Operasyonların yapıldığı adreslerde arama gerçekleştiren ekipler, 7 adet ruhsatsız tabanca, 6 adet av tüfeği, 47 otomobil, 2 tekne, çok sayıda çek, senet, araç satış sözleşmesi ve tapu sözleşmesi ile çok miktarda nakit para ve dijital materyale el konuldu. Ayrıca 2 milyar TL’nin suçtan elde edildiği tespit edildi.