AK Parti Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, geçtiğimiz Cuma günü Ankara dönüşü sırasında Afyonkarahisar yakınlarında trafik kazası geçirmişti… Yenişehirlioğlu’nun sağlık durumuna ilişkin açıklama yapıldı.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, geçtiğimiz Cuma günü trafik kazası geçirdi. Yenişehirlioğlu ile birlikte araçta bulunan oğlu Talha ve aracın sürücüsü Ünal Özdemir’in sağlık durumları hakkında Afyonkarahisar Sağlık Bilimler Üniversitesi’nden açıklama yapıldı.

Gerekli tetkiklerin ardından araç sürücüsü Ünal Özdemir’in taburcu edildiği ifade edilen açıklamada Yenişehirlioğlu ve oğlunun tedavilerinin devam ettiği bildirildi. Açıklamada şöyle denildi:

“9 Haziran 2023 Cuma gecesi Afyonkarahisar-Uşak kara yolunda geçirdiği trafik kazasında yaralanan AK Parti Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Sayın Bahadır Yenişehirlioğlu, oğlu Muhammed Talha Yenişehirlioğlu ve aracı kullanan Ünal Özdemir, 112 Acil Sağlık ekiplerince Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hastanesine getirilmiştir.

Gerekli tetkiklerin ardından Ünal Özdemir taburcu edilirken, Bahadır Yenişehirlioğlu ve oğlu Muhammed Talha’nın tedavisi, başında AFSÜ Rektör Yardımcısı ve Beyin ve Sinir Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Adem Aslan’ın bulunduğu ekibimiz tarafından hastanemizde devam etmektedir.

“YATAK İSTİRAHATİ ALMASI UYGUN GÖRÜLMÜŞTÜR”

Sayın Bahadır Yenişehirlioğlu’nun hastanemizde süratle yapılan tetkikleri sonucunda bel bölgesindeki ikinci omurga seviyesinde bir çökme kırığı ile boyun bölgesinde zorlanma ve buna bağlı ağrılarının olduğu tespit edilmiş olup hastamızın bir süre mutlak yatak istirahati alması uygun görülmüştür.

“MİLLETVEKİLİMİZİN GENEL DURUMU İYİ”

Takip eden hekimlerimizin önerisi, milletvekilimiz ve ailenin talebi ile milletvekilimizin tedavisine, kırık bölgesindeki iyileşme sürecinin daha güvenli geçirilmesi amacıyla bir süre daha hastanemizde devam edilmesine karar verilmiştir. Milletvekilimizin genel durumu iyi olup şu anda mutlak yatak istirahatine devam etmektedir.

Hastalarımızın tedavi ve taburcu süreciyle ilgili bilgilendirici açıklamalar web sitemizden ve kurumsal sosyal medya hesaplarımızdan yapılacaktır”

OLAYIN GEÇMİŞİ

AK Parti TBMM Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Bahadır Yenişehirlioğlu trafik kazası geçirdi. Afyonkarahisar’da kontrolden çıkarak devrilen canlı hayvan yüklü tırdan çevreye dağılan büyükbaş hayvanlara çarpan otomobilde bulunan AK Parti Manisa Milletvekili Bahadır Nahit Yenişehirlioğlu ve oğlu yaralandı.

Kaza, Afyonkarahisar-İzmir kara yolu Sinanpaşa ilçesi Karacaören Köyü yakınlarında sabaha karşı meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, sürücüsünün ismi henüz belirlenemeyen 40 ABN 026 plakalı canlı büyükbaş hayvan yüklü tır kontrolden çıkarak devrildi. Yan yatan araç sürüklenerek karşı şeride geçerek durabildi. Bu sırada kupası alev alan tırdan sürücü kendi imkanları ile çıkabildi. Devrilen tırdaki büyükbaş hayvanlar ise dorseden dışarı çıkarak çevreye dağıldı. Bu sırada yoldan geçmekte olan ve AK Parti Manisa Milletvekili Bahadır Nahit Yenişehirlioğlu ve Muhammet Talha Yenişehirlioğlu’nu taşıyan Ünal Özdemir idaresindeki 06 CJU 017 plakalı otomobil ise yola dağılan büyükbaş hayvanlardan birisine çarparak şarampole girdi. Olayda milletvekili ve oğlu hafif şekilde yaralandı.

Kazanın ardından bölgeye çok sayıda itfaiye, jandarma ve 112 Acil servis ekipleri sevk edildi. Yaralılar üniversite hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Kaza sonrası jandarma tarafından inceleme başlatılırken, karayolun trafik yaklaşık 2 saat ulaşıma kapandı.