Akhisar Ticaret ve Sanayi Odasının gerçekleştirdiği Dış Ticaret Uzmanlığı Eğitimi yoğun bir katılım ile Akhisar Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleştirildi. 

Açılış konuşmasını yapan ATSO Yönetim kurulu Başkanı Sami Karaoğlan şunları söyledi; Değerli misafirlerimiz Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu adına hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum, Dış Ticaret Uzmanlığı Eğitimimize hoş geldiniz. 

Arkadaşlarımız ve üyelerimiz ile yaptığımız istişarelerde dış ticaret eğitimi ön plana çıkan bir eğitim eksikliği olduğunu tespit ettik. Hemen çalışmalarına başlayarak hızlı bir şekilde eğitimimizi organize ettik. Bu eksikliği bu eğitimimiz sayesinde umarım gidermiş olacağız. 

Bu bizim bu yıl gerçekleştireceğimiz ilk eğitim olacak. Katılımın bu kadar yoğun olması doğru bir noktadan başladığımızı bizlere gösterdi. Bunun içinde oldukça memnunuz. Bunun gibi birçok alanda eğitimlerimiz devam edecektir. Eğitim konularının belirlenmesi konusunda bizim çalışmalarımızın yanı sıra üyelerimizin de talepleri çok önemlidir. Eğitim konularında ki çalışmalarımızı ve üyelerimizden gelen talepleri hızlı bir şekilde değerlendirip yeni eğitimler ile üyelerimize faydalı olmak en büyük arzumuz ve hedefimizdir.

Ben öncelikle eğitimin düzenlenmesinde önemli katkıları olan Yönetim Kurulu Üyemiz İsmail Kantarcıoğlu'na ve Yönetim Kurulundaki diğer arkadaşlarıma, salonu bizlere tahsis ederek teknik desteklerini ve misafirperverliklerini esirgemeyen Belediye Başkanımız Besim Dutlulu'ya, büyük katkıyı sağlayarak eğitimi gerçekleştirecek olan Mesco firmasına, siz değerli katılımcılarımıza ve eğitmenimiz Barış Uyanık'a çok teşekkür ediyor, eğitimimizin katılımcılarımıza maksimum seviyede faydalı olmasını diliyorum, dedi.

Dış Ticaret Uzmanlığı Eğitimi Gümrük Müşaviri-İzmir Ekonomi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Barış Uyanık'ın sunumuyla sabah 10.00'da başlayan  eğitim öğleden sonra saat 16.00'da sona erdi. Eğitim sonunda katılımcılara sertifikaları dağıtıldı.