Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Sami Karaoğlan, Kurban Bayramı öncesi yayımladığı mesajında, birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekti ve bayramın yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma anlamını vurguladı.

Karaoğlan, mesajında, "Birlik ve beraberliğimizi pekiştiren, milli ve manevi duygularımızın en yoğun şekilde yaşandığı, dinimizin en anlamlı günlerinden biri olan mübarek Kurban Bayramı'nı hep birlikte karşılamanın huzuru ve mutluluğunu yaşıyoruz," dedi.

Filistin'e Destek ve Uluslararası Çağrı
Karaoğlan, dünya genelinde yaşanan insanlık dışı olaylara da değinerek, İsrail’in Gazze'ye yönelik saldırıları nedeniyle duyduğu üzüntü ve endişeyi ifade etti. "Yardımlaşma, dayanışma ve paylaşmayı ifade eden bayramımız vesilesi ile İsrail’in, Filistin’in Gazze kentini hedef alarak doğrudan sivil halka yönelik gerçekleştirdiği insanlık dışı saldırılar, zulme ve katliama dönüşen şiddet olayları sebebi ile duyduğumuz üzüntü ve endişeyi açıkça ifade etmek istiyoruz. Bölgede gerçekleşen soykırımı şiddetle kınıyor; uluslararası kamuoyunu, zulme sessiz kalmayarak kalıcı barışın sağlanması adına gayret göstermeye davet ediyoruz," diye konuştu.

Bayram Kutlaması ve Temenniler
ATSO olarak tüm İslam âleminin, Akhisar halkının ve iş dünyasının Kurban Bayramı'nı kutlayan Karaoğlan, bayramın ülkemize, ulusumuza ve tüm dünyaya barış ve huzur getirmesini diledi. "Bu duygu ve düşüncelerle, Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası olarak tüm İslam âleminin, hemşerilerimizin ve Akhisar iş dünyasının Kurban Bayramı’nı kutluyor, bayramın ülkemize, ulusumuza ve tüm dünyaya barış ve huzur getirmesini diliyoruz. Bayramımız mübarek olsun," dedi.

Sami Karaoğlan'ın bu mesajı, Kurban Bayramı’nın manevi atmosferinde, birlik ve beraberliğin pekiştirilmesine katkı sağlamayı amaçlıyor. Karaoğlan, mesajının sonunda herkesin bayramını tebrik ederek, barış ve huzur dolu bir bayram diledi.

Editör: Mustafa Özdemir