Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası tarafından tescil ettirilen ve kullanım hakkı alınan Akhisar Köfte Coğrafi İşareti hakkında ATSO üyeleri ile istişarelerde bulunarak bu lezzetin bilinirliğinin, farkındalığının artırılması ve üyelerine katma değer kazandırması için üye ziyaretleri gerçekleştirdi.

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Sami Karaoğlan yaptığı açıklamada Coğrafi işaret, tüketiciler için ürünün kaynağını, karakteristik özelliklerini ve ürünün söz konusu karakteristik özellikleri ile coğrafi alan arasındaki bağlantıyı gösteren ve garanti eden kalite işaretidir. Coğrafi işaret tescili ile kalitesi, gelenekselliği, yöreden elde edilen hammaddesi ile yerel niteliklere bağlı olarak belli bir üne kavuşmuş ürünlerin korunması sağlanır; dedi. 

 ATSO olarak toplamda 5 adet coğrafi işaretlerinin bulunduğunu ve bunlardan bir tanesi olan Akhisar Köfte Coğrafi İşaretinin sadece odalarına kayıtlı üyelerinin kullanabildiğini söyledi. Coğrafi işaretin artık son tüketiciler tarafından aranan bir özellik olduğunu, tüketici ile üretici arasında güven sağladığını, Akhisar Köfte Coğrafi İşaretini kullanan üyelerinin de oldukça memnun olduklarını söyledi. Yaptıkları ziyaretlerde misafirperverliklerinden dolayı üyelerine çok teşekkür eden Sami Karaoğlan, Coğrafi İşaretli ürünlerinin yayılması ve tanınması, üyelerine faydasının arttırılması için çalışmalarının devam edeceğini belirtti.

ATSO üyeleri de coğrafi işaretin kendilerine katma değer kattığını ve kendilerini bu konuda özel hissettiklerini belirtiler. Coğrafi İşaretler ile alakalı yapılan çalışmalar ve nazik ziyaretleri için ATSO ailesine çok teşekkür ettiler.