BlueStacks by now.gg Inc. tarafından geliştirilen BlueStacks, Android oyunların bilgisayarda oynanmasını sağlayan bir Android Emülatörüdür. 2011 yılında piyasaya resmi olarak tanıtılan yazılım, Dünyadaki 1 numaralı uygulama oynatıcısı olarak lanse edilmektedir.

2014 yılında tam sürümle hizmet vermeye başlayan BlueStacks, Android oyunlarını Mac ve Windows sistemlerinde oynanmasını sağladığı için kısa süre zarfında milyonlarca kullanıcıya ulaştı. Hızlı ve kolay bir kuruluma sahip yazılımda platformun açılabilmesi için bir üyelik hesabı gerektirmektedir. 2018 yılında çıkartılan, gelişmiş özelliklere sahip BlueStacks 4 sürümü ile yıldızı parlayan bir yazılım haline geldi. Android Emülatörü denildiğinde ilk akla gelen BlueStacks sayesinde Android sistemlerde çalışan popüler ve sevdiğiniz oyunları, telefona kıyasla daha güçlü sistemlere sahip bilgisayarlarınızda daha rahat şekilde oynayabilirsiniz.

Bilgisayarın geniş ekran, klavye, gameped ve mouse desteği sayesinde oyunları daha verimli oynayabilir, ses efektleri ve büyük ekran görüntüleri sayesinde kendinizi oyunların içerisinde hissedebilirsiniz. İçerisinde popüler olarak oynanan oyunların yanı sıra yerleşik özellik olarak bulunan Play Store’dan dilediğiniz oyunları bilgisayarlarınıza indirerek oynayabilirsiniz. Yerel olarak veya buluttan oyun desteği sunan BlueStacks’te dilerseniz oyunları indirmeden, tarayıcılarda da oynayabilirsiniz. HD kalitede 2 milyondan fazla oyunun olduğu uygulamada en çok kullanılan güncel sürüm 5’tir. Oyunlar ve kullanım için özelleştirme alternatifleri sunan platformda oyun önerileri, güncellenen oyunlar ve yeni gelecek oyunlar hakkında bilgiler de bulunmaktadır. Bu yazılımla, Android uygulamaları da kolaylıkla bilgisayarlarınızda kullanabilirsiniz. Oyun ve uygulamalar için ekran görüntülerinin alınmasını sağlayan yazılımla Twitch yayınları yapmakta mümkündür.

Android Emülatörleri olan Nox APP Player, LDPlayer, MeMu, GameLoop, Mumu ve PrimeOS rakip yazılımlarından farklı olarak BlueStacks ile aynı anda çok sayıda oyun ve uygulamayı cihazlarınıza indirebilirsiniz. BlueStacks’teki Hibrit motoru sayesinde oyunu indirilmesi veya tarayıcıda oynanabilmesi otomatik olarak belirtilmektedir.

Modern bir arayüze sahip yazılım, sistem gereksinimlerini minimum seviyede tutmaktadır. BlueStacks’n bazı özellikleri; • Creator Hub desteği • Twitch canlı yayın özelliği • Play Store desteği • 2 milyondan fazla oyun ve uygulama • Cloud oyun oynama desteği • Hibrit motoru • 500 milyondan fazla oyuncu • Özelleştirme seçenekleri • Modern arayüz, kolay kurulum ve kullanım BlueStacks başta olmak üzere en çok kullanılan Android Emülatörlerini, programların yeni adresi www.indiriste.com sitesinden edinebilirsiniz.