3. Lig . gurupta mücadele edecek olan Akhisarspor yaş ortalaması 21’i geçmeyen çok genç bir kadro ile 2023-2024 sezonu için top başı yaptı. Yeni teknik direktör İlker Yanar yönetiminde saha çıkan yeşil siyahlılar için kurban kesildi.Teknik direktör İlker Yanar ve  takım kaptanı Yavuz Özbakan kurban  kanını kramponlarına sürerek saha çıktılar.

Top başı öncesi kulübün başkanı Özey Alkan başkanlık odasında yeni sezon için ve yaptıkları çalışmalar hakkında geniş bir  basın açıklaması yaptı.  

Teknik Direktör İlker Yanar ve yardımcı antrenörler Görkem Güngör, Tolga Büyükkale, kaleci antrenörü Hüsnü Koşaner ve 25 kişilik futbolcu kadrosu ile  sezonu açan Akhisarspor’un hedefi  bu sezon iyi performans göstererek lig’de iyi bir yerde bitirmek ve adının tekrar eski günlerde olduğu gibi ilk sıralarda olması için çaba gösterecek.  Teknik direktör İlker Yanar,  “ Çok sıkıntılı bir süreçten geçen kulübümüzü başkanımız ve yönetim kurulumuzun her kes tatil yaparken büyük çaba sarf ettiler. Yavaş, yavaş  işleri toparlayıp rayına oturtmaya çalışıyoruz. Önümüzdeki sezona genç çok koşan bir ekiple mücadele edeceğiz. İyi çalışarak kendi enerjimizi gücümüzü,  mücadele ederek koşarak sezonu iyi bir yerde bitirmek istiyoruz.   Transferin açılması için başkanımız ve  yönetim kurulumuz çalışmalar yapıyor. Genç ve yetenekli ve potansiyeli olan futbolculardan kurulu bir kadro ile mücadele edeceğiz. İyi bir hazırlık dönemi geçirerek planladığımız 7 veya 8 takımla hazırlık maçları yapacağız. Sezona çok iyi bir başlangıç yaparak, geçen yıl yaşadığı sıkıntıları yaşamadan rahat bir sezon geçirmek istiyoruz.  Çok genç, fakat  tecrübeli bir ekibe  sahibiz.  Futbolcularımıza teknik ekip ve yönetimimiz ile  güveniyoruz” dedi. 

Akhisarspor ilk çalıma antrenmanını kulüp başkanı Özay Alkan yönetim kurulu üyeleri Mehmet Ali Zorlu, Mehmet Erçetin, Pınar Erçetin, İrfan Ezer, Necati Özcanlı, İlkay Düztaş, Semih Hızlı, Bülent Özgü ve Okan Mordal izledi.