Akhisar Romanlar Derneği son zamanlarda artan uyuşturucu olayları sonrası yetkililerin dikkatini çekmek için yürüyüş düzenledi. 

Yoğun güvenlik önlemleri altında düzenlenen yürüyüş, Akhisar’ın en önemli caddeleri olan 1. Nakliye Caddesi ve Tahir Ün Caddesi üzerinden devam ederek Milli Egemenlik Meydanında son buldu. Yürüyüşe CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, Akhisar Belediye başkanı Besim Dutlulu, CHP Akhisar İlçe başkanı Hayriye Hacet ve birçok vatandaş katıldı. 

CHP Manisa Milletvekilli A. Vehbi Bakırlıoğlu; “Uyuşturucu kullanma yaşı ilkokul seviyesine kadar düşmüş, beka sorunu haline gelmiştir. Bundan en fazla etkilenen roman vatandaşlarımız oluyor. Artık bıçak kemiğe dayanmış ki bütün mahalle artık yürüyüş halinde, onların bu mücadelesinde yanındayız. Bu artık beka sorunu haline gelmiştir. uyuşturucunun kullanma yaşının 9-10 yaşlarına kadar düşmesi beka sorunu olmuştur” dedi.

Akhisar Romanlar Derneği Başkanı Mümin Adıgül; “Gençlerimizin geleceği elden gidiyor. Eğer biz buna karşı çıkmazsak daha çok gençlerimiz ölecek. Yetkililerimizden gereğinden fazla bu konuyla ilgilenmelerini istiyoruz” dedi.

Miting boyunca ellerinde pankartlar ve Türk bayrakları taşıyan Roman vatandaşlar, sokaklarda sloganlar atarak uyuşturucuyla mücadele mesajları verdi. Yürüyüşe katılan kalabalık, uyuşturucunun toplum üzerindeki olumsuz etkilerine dikkat çekmek ve bu konuda farkındalık yaratmak amacıyla bir araya geldi.

Editör: Mustafa Özdemir