6 Şubat 2023 tarihinde, Kahramanmaraş Pazarcık merkezli 7,7 ve Elbistan merkezli 7,6 büyüklüğünde iki büyük deprem sonrasında Akhisarlı emlakçılar bölgede gıda desteği sağlamak için birlik ve beraberlik örneği gösterdi.

Akhisar’daki tüm emlakçılar bir araya gelerek topladıkları yardımlar ile deprem bölgesi olan Adıyaman’da gıda desteği sağlayacak. 

LOKMA DÖKMEK İÇİN YARDIM TOPLADILAR

Akhisarlı emlakçılar deprem bölgesinde bulunan vatandaşlara gıda desteği sağlamak için 10 gün sürecek lokma dökme malzemeleri ve ustalarını tahsis ettikleri kamyon ile Adıyaman’a gönderdi. 

Emlakçıların başlatmış olduğu destek çağrısına birçok vatandaştan da katkı sağlandı. Zeytin, peynir, reçel, yağ ve birçok gıda maddesi gibi erzaklar toplanarak bugün yeni belediye binası önünde Adıyaman’a hareket etti. 

Emlakçılardan gönüllü olarak bölgeye giden Mehmet Köfüncü yaptığı açıklamada; “Bizler ilk günden bu yana deprem bölgesindeki vatandaşlarımız için var gücümüz ile destek olmaya çalışıyoruz. Emlakçı arkadaşlarımız ile daha fazla ne yapabiliriz diye görüştüğümüzde bu fikir ortaya atıldı. Kısa sürede organize olduk ve lokmacı ustamız, kamyoncumuz ve birçok arkadaşlarımızın katkıları ile bugün Adıyaman’a yola çıkıyoruz. Toplam 7 kişilik ekip olarak orada vatandaşlarımıza hızlı bir şekilde gıda desteği sağlayacağız” dedi.