Akhisar’ın düşman işgalinden kurtuluşunun yüzüncü yıl etkinlikleri kapsamında Akhisar Belediyesi tarafından fener alayı yürüyüşü organize edildi.  Fener alayına katılan binlerce Akhisarlı ellerinde Türk bayrakları ve meşalelerle, marşlar söyleyerek yürüdü. 

Akhisar Belediyesi Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi önünden Hüsnü Kahraman Kültür Parkı Gölet Alanına kadar ellerindeki Türk Bayrakları, fener ve meşalelerle yürüyen kalabalığa, vatandaşlar da evlerinin balkon ve pencerelerinden alkış tutarak ve bayrak sallayarak bu coşkuya katıldı.

Yediden yetmişe vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleşen fener alayına katılan tüm vatandaşlara ve görevlilere teşekkür eden Belediye Başkanı Besim Dutlulu, “Akhisar’ımızın Kurtuluşunun 100. yılını, gerçekleştirdiğimiz Fener Alayı ile Akhisar’ımıza yakışır şekilde, büyük bir coşkuyla kutladık. 100 yıl geçse bile kalplerindeki özgürlük, bağımsızlık ve Atatürk sevgisi ile meydanları dolduran binlerce Akhisarlı hemşehrimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Fener Alayı etkinliğine CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, Akhisar Belediye Başkan Yardımcıları, CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, CHP Akhisar İlçe Başkanı Umut Çavuş, İYİ Parti Akhisar İlçe Başkanı Halil Korkmaz, CHP Akhisar İlçe Kadın Kolları Başkanı Fatma Celebci,  CHP Manisa İl Gençlik Kolları Başkanı Sergen Akpir ve CHP Akhisar İlçe Gençlik Kolları Başkanı Serkan Kurban, muhtarlar, sivil toplum örgütü temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.