24-25 Eylül 2022 tarihlerinde Bosna Hersek’in Pale şehrinde düzenlenen Minikler Balkan Judo Şampiyonasında Akhisar Gençlik ve Spor Kulübü Derneği sporcuları aldığı başarılı sonuçlar ile yüzleri güldürdü.

Akhisar Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğümüzün Judo Antrenörü İsmail CANITEZ Milli Takım Antrenörü olarak görev aldığı Balkan Judo Şampiyonasında Akhisarlı öğrencileri ile birlikte büyük başarıyı imza attı. 8 Ülke 219 sporcunun katılımıyla gerçekleşen Minikler Balkan Judo Şampiyonasında Akhisar Gençlik ve Spor Kulübü Derneği sporcularımız 52 kg’da Hatice Mina Çil Balkan Judo Şampiyonasında 5. olmuştur, 24 kg’da Belinay ÖZKAYNAK ise Balkan Şampiyon olarak ülkemize altın madalya kazandırmıştır. 

Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Hasan Hüseyin OKTAY, ilçemizde Judo branşında kısa sürede büyük başarılar elde ettik, sporcularımız emeklerinin karşılığını judo milli takımına girerek aldılar. Katıldıkları ilk uluslararası organizasyon olan Minikler Balkan Judo Şampiyonasında tarihte ilk defa ilçemizde Balkan Şampiyonu kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Antrenörümü, sporcularımızı ve ailelerini tebrik ederek, spor hayatlarında başarılar dilerim dedi.