Akhisar’ın Süleymanlı Mahallesinde faaliyet gösteren bir restoran işletmesinde meydana gelen cinayetin ardından kayıplara karışan G.K. ve D.K.’nin yakalandığı bildirildi.

Akhisar İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde, 16 Ocak 2023 tarihinde O.Y( E/47), G.K ( E/37) ve D.K (E/36) isimli şahıslar arasında yaşanan tartışmada O.Y ateşli silahla vurulması sonucu hayatını kaybetmiş ve G.K ve D.K olay yerinden kaçmışlardı.

Meydana gelen “Kasten Öldürme” olayına ilişkin Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığından alınan talimatlar doğrultusunda; Akhisar İlçe Jandarma Komutanlığı Asayiş Timleri, Jandarma Suç araştırma Timi (JASAT), Olay Yeri İnceleme Timleri (OYİT ) tarafından şüpheli şahısların yakalanması için yapılan çalışmalarda 3 ayrı adreste ve 2 ayrı araçta arama yapılmış ve yapılan arama sonucunda; (8) gr metamfetamin , (6) adet uyuşturucu içme aparatı, (2) adet uyuşturucu hap ele geçirilmiştir.

Şüpheli şahıslar G.K ve D.K yakalanarak Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilmiş olup, D.K tutuklanarak Akhisar T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildiği bildirildi. G.K. ise serbest bırakıldığı bildirildi.