Akhisar’dan deprem bölgesine yardımlar çığ gibi büyümeye devam ediyor. 

Manisa Valiliği, Akhisar Kaymakamlığı, Akhisar Belediyesi ve AFAD koordinasyonunda Akhisar Kapalı Spor Salonu’nda toplanan yardımlar deprem bölgesine ulaştırılmak üzere yola çıktı. 

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde üst üste yaşanan deprem felaketinden etkilenen 10 ilimiz için yapılan yardımlar Akhisar’dan tüm hızıyla sürüyor. 

BİR ÇOK NOKTADAN YARDIM TOPLANIYOR

Akhisar Kapalı Spor Salonu’nda hayırsever vatandaşlar, sivil toplum kuruluşları, dernekler ve birçok kişi tarafından gıda yardımları, elektrikli ısıtıcı, büyük küçük tüp, odun kömür sobası, jenaratör, çocuk ve erişkin mont, kadın erkek çorap iç giyim, polar, yağmurluk, panço, ayakkabı, uyku tulumu, yastık, nevresim takımları, tek kullanımlık tabak, bardak, çatal, kaşık, ketıl, tava, kavurma, barbunya, peynir konserve, çay, kahve, zeytin, su, ekmek, hazır gıda, temizlik malzemeleri, bebek mamaları vb. yardımlar yapılmaya devam ediyor. 

AKHİSAR BELEDİYESİ’NDE YARDIM TOPLAMA DEVAM EDİYOR

Aynı zamanda Akhisar Belediye hizmet binasında da yardımlar toplanmaya ve personeller tarafından kategorilere ayrılma işlemleri yapılmaya devam ediyor. 

ATSO, BORSA VE ODALAR AYRI KOLLARDAN ÇALIŞIYOR

Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası, Akhisar Ticaret Borsası, birçok esnaf odası da üyeleri ile sürekli iletişim halinde olarak yardım kampanyalarını dolduruyor. 

SİYASİ PARTİLERDE HUMMALI ÇALIŞMA

Birçok yardım kampanyasının devam ettiği Akhisar’da siyasi partilerde de üyeleri ile birlik beraberlik içerisinde ilçe teşkilatlarında deprem bölgesine gönderilmek üzere, yardım kampanyaları sürüyor.

Milli birlik ve dayanışma gücüyle, Akhisar’da tüm kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan personeller ve vatandaşlar tarafından yapılan bu yardımlar tasnif edildikten sonra paketleme yapılıyor. 

Paketlenen ürünler yine görev alan personeller tarafından tırlara yükleniyor.