Akhisar Aliyaizzetbegoviç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde gerçekleştirilen Simge projesi kapsamında, simülasyonlu genç eğitimi laboratuvarlarını tamamlayıcı özellikteki gıda teknolojisi test analiz laboratuvarının kurulması için protokol imzalandı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ev sahipliğinde düzenlenen törende, protokole Akhisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Erdem, AKT Enerji Akhisar İşletme Müdürü Bilal Kuralay ve proje okul müdürü Mehmet Aksoy tarafından imza attı.

İmza töreninden önce, Simge projesi koordinatörü Kamile Gökay ve proje okul yürütücüsü Süleyman Kollu tarafından protokolün içeriği ve işleyişi hakkında detaylı bilgilendirmeler yapıldı.

Törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Erdem, Simge Projesi'nin Akhisar'da son dönemlerde gerçekleştirilen en önemli projelerden biri olduğunu vurguladı. Erdem, projenin şehrin eğitimine ve elektrikli araç, zeytinyağı sıkımı sektörüne büyük katkı sağlayacağını ifade etti. Ayrıca, AKT Enerji AŞ'nin projeye olan desteğine ve işbirliğine teşekkürlerini iletti.

AKT Enerji AŞ Akhisar İşletme Müdürü Bilal Kuralay ise mesleki teknik eğitime sektörlerin destek vermesinin ve eğitim işbirliklerinin önemine dikkat çekti. Kuralay, işbirliklerinin her iki taraf için fayda sağladığını belirterek, ileride nitelikli iş gücünün yetişmesine katkı sağlayacaklarını ifade etti.

Protokol töreninin ardından, şehrin gençlerine, ilgili sektörlere ve Akhisar'a hayırlı olması temennisiyle hatıra fotoğrafı çekildi.