Akhisar Mehmet Keskinoğlu Ortaokulu’nda düzenlenen karne törenine Akhisar Kaymakamı Murat Kütük, Akhisar Belediye Başkan Vekili Şafak Akçalı, Akhisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Erdem, daire müdürleri, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Törenin Açılışı ve Konuşmalar
Tören, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Akhisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Erdem’in konuşmasıyla başladı. Erdem, “2023-2024 eğitim-öğretim yılını bugün itibariyle tamamlıyoruz. 135 okulumuzda, 29.775 öğrencimiz karnelerini alarak 2220 öğretmenimizle birlikte yaz tatiline giriyor. Sevgili çocuklar, almış olduğunuz karneler, bir yıl boyunca çalışmalarınızın karşılığını yansıtarak, kendinizi değerlendirme sürecinde ve bundan sonraki yol haritanızda göz önünde bulunduracağınız bir rehber olacaktır. Yaz tatilinizde dinlenmenizi, gelişiminize katkı sağlayacak aktivitelere katılmanızı ve Milli Eğitim Bakanlığımızın önerdiği kitapları okumanızı öneriyorum” dedi.

Kaymakam Murat Kütük’ün Mesajı
Akhisar Kaymakamı Murat Kütük, törende yaptığı konuşmada öğrencilere ve velilere teşekkür etti. Kütük, “Kıymetli öğretmenlerim, öğrencilerimizin eğitimi ve öğretimi adına yapmış olduğunuz özverili çalışmalarınızdan dolayı, değerli velilerimize de öğrencilerimize sevgiyle verdikleri destek için teşekkür ederim. Sevgili öğrencilerimiz, sizleri 9 Eylül’de sağlıklı, mutlu, dinlenmiş ve eğitim öğretime hazır bir şekilde okullarımızda bekliyor olacağız. Hepinize iyi tatiller dilerim” ifadelerini kullandı.

Karne Sevinci ve Yaz Tatili Planları
Tören sonrası öğrenciler, öğretmenleri ve aileleriyle birlikte karne sevinçlerini paylaştılar. Öğrenciler, karnelerini almanın mutluluğunu yaşarken, öğretmenler de başarılı bir yılı geride bırakmanın gururunu yaşadı. Akhisar Kaymakamı Murat Kütük ve Akhisar Belediye Başkan Vekili Şafak Akçalı, öğrencilerle sohbet ederek onların başarılarını kutladı ve iyi tatiller dileklerinde bulundu.

Yaz tatiline giren öğrenciler, dinlenme fırsatının yanı sıra çeşitli aktivitelerle kendilerini geliştirme imkanı bulacaklar. Akhisar’da karne törenleri, öğrencilerin heyecanı ve ailelerin mutluluğuyla dolu anlara sahne oldu. Eğitim yılının tamamlanmasıyla birlikte başlayan yaz tatili, yeni eğitim-öğretim yılı için enerji depolama ve yeni hedefler belirleme süreci olarak değerlendirilecek.

İyi Tatiller Dilekleri
Tüm öğrencilere ve öğretmenlere mutlu ve huzurlu bir tatil dönemi diliyoruz. Akhisar’da karne heyecanı, öğrencilerin sevinci ve ailelerin gurur dolu anlarıyla unutulmaz bir şekilde kutlandı.

Editör: Mustafa Özdemir