Başkan Dutlulu, serginin yerel el sanatlarının yaşatılması ve kadın emeğinin değerinin vurgulanması açısından önemli bir etkinlik olduğunu belirterek şunları söyledi: "Akhisar Halk Eğitim Merkezi Giyim Kursu Öğreticisi Şehriban Hatip ve kursiyerleri tarafından hazırlanan kösele deri işleme, iğne oyası ve geleneksel el nakışı ürünlerin yer aldığı ‘Hamarat Hanımlar’ isimli sergiyi gezme fırsatı bulduk. Kadınlarımızın el emeği göz nuru ile hazırladığı bu ürünler, sanatın ve zanaatın ne kadar değerli olduğunu bir kez daha gösteriyor. Bu güzel sergide emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.”

Akhisar Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mahmut Pehlivan da kültür ve sanat faaliyetlerine önem verdiklerini vurgulayarak, "Kursiyerlerimizin ve öğreticilerimizin emekleriyle hazırlanan bu eserler, geleneksel el sanatlarımızın yaşatılması açısından büyük bir öneme sahip. Serginin hayata geçmesinde emekleri büyük olan hocamız ve kursiyerlerimiz başta olmak üzere katılan ve destek veren herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Sergiye olan ilgiden memnuniyet duyduğunu belirten Akhisar Halk Eğitim Merkezi Giyim Kursu Öğreticisi Şehriban Hatip ise, “Hep birlikte güzel bir sergiye imza attık. Kursiyerlerimiz, el sanatlarına olan sevgilerini ve yeteneklerini bu sergiyle ortaya koydu. Onlarla gurur duyuyorum. Sergimize katılan Akhisar Belediye Başkanımız Besim Dutlulu ve kıymetli ailesine teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

‘Hamarat Hanımlar’ sergisi, sanatseverleri ve el sanatlarına ilgi duyanları bir araya getirerek keyifli anlar yaşattı.

Editör: Mustafa Özdemir