2021 Yılı Kasım ayında deprem güçlendirme çalışmalarına başlanan ve Milli Eğitim Bakanlığınca 1.700.000.00 TL harcanarak güçlendirmesi tamamlanan, Akhisar İstiklal Şehit Mustafa Çürük İlkokulu, yenilenen yüzüyle 26 Eylül 2022 Pazartesi günü itibariyle eğitim öğretime açılarak öğrencilere hizmet vermeye başladı.

İstiklal Şehit Mustafa Çürük İlkokulumuzun açılışının ilk gününde İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman ERDEM ve Şube Müdürleri Kamile GÖKALP, Mehmet ÖZGEN ve Kadir SAYGILI bayrak törenine katılarak, öğrencilerin sevincine ortak oldu.

lçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman ERDEM yaptığı konuşmada, 2022-2023 Eğitim Öğretim yılının hayırlı olmasını dileyerek, okulun güçlendirme çalışmalarında başta Milli Eğitim Bakanlığımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti. 12 Öğretmen, 217 öğrencisi bulunan okulumuzun depreme dayanıklı, modern görüntüsünün yanı sıra, sınıfları, kütüphanesi başta olmak üzere her bölümünün çok güzel olduğunu belirtti. Devletimiz tarafından öğrencilerimizin tümüne ücretsiz ders kitapları ve ücretsiz yardımcı kaynak kitaplarının da öğrencilerimize ulaştırıldığını hatırlatan ERDEM, güçlendirme sırasında öğrencilerimizi okullarında ağırlayan Nadide Fazıl Aysu Fatih ilkokulu idareci ve öğretmenlerine de teşekkür etmeyi unutmadı. Okul idarecileri ile birlikte okulun tüm bölümleri tek tek kontrol edilerek, öğretmen ve öğrencilere başarı dileklerini ilettiler.