Polis ekipleri, ilk müdahalede iki grubu ayırmaya çalıştı. Ancak, aralarındaki husumet nedeniyle birbirini bıçaklamaya devam eden kişileri durdurmak için polis memuru silahıyla uyarı ateşi açtı. Buna rağmen durmayan şahıslar, kavgayı sürdürdü. Durumun kontrol altına alınamaması üzerine polis memuru, olayın daha da kötüye gitmesini önlemek amacıyla Şahabettin Denizhan’ın bacaklarına ateş ederek etkisiz hale getirdi.

Sağlık ekipleri, yaralılara ilk müdahaleyi yaparak Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesine ve özel bir hastaneye kaldırdı. Y.A.'ın hayati tehlikesinin devam ettiği, diğer yaralıların sağlık durumlarının ise iyi olduğu öğrenildi.

Polis memurunun silahından çıkan mermilerle ağır yaralanan Şahabettin Denizhan, kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Ağır yaralanan diğer kişi, Yücel A., Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hastanesine sevk edildi ancak tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Olayın diğer şüphelisi olan A.D., hastanedeki tedavisinin ardından ifadesi alınmak üzere gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Sehabettn

Editör: Mustafa Özdemir