Akhisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Tarafından Düzenlenen 1. Dönem Sonu Karne Dağıtım Töreni Ali Şefik Ortaokulu’nda yapıldı.

Akhisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen karne törenine,  İlçe Kaymakamı Sayın Sabit Kaya, Cumhuriyet Başsavcısı Sebahattin Erkaya, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ali Galip Kocaman, AK Parti İlçe Başkanı Fatih Füzün ve yönetimi, İlçe Müftü Vekili Kamil Ayvaz, İlçe Sosyal Hizmet Merkezi Müdür Vekili Leyla Dağkoçak Kulavuz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Hasan Hüseyin Oktay, Nüfus Müdürü Yunus Soyalan, Mal Müdürü Yoldaş Ceylan, Milli Emlak Müdürü Murat Şevki ASİL, İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Erdem, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Öznur Özkan Bambal, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Kılıç, Gençlik Merkezi Müdür Serdar Coşkun, Akhisar Şoförler Odası Başkanı Mehmet Emin Akarsu, Jandarma Karakol Komutanı Hasan Ahmet Özkan, Milli Eğitim Şube Müdürleri Mehmet Özgen, Mahmut Yağmurlu, Kamile Gökalp, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Öğrenciler tarafından sevinçle karşılanan misafirler, öğrencilerin karne sevincine ortak oldular. Açılış konuşmasında karnelerini ve hediye kitaplarını alıp tatile giren öğrencilerin karne heyecanını paylaştığını ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Erdem; “salgın sürecinin etkilerinin geçtiği, verimli bir dönemi daha geride bırakıyoruz. Bakanlığımızın talimatlarıyla Kütüphanesiz Okul Kalmasın, Temel Eğitimde 10 Bin Okul, Köy Yaşam Merkezleri, e-MESEM gibi bir çok projeyi hayata geçirmenin mutluğunu yaşıyoruz. Öğretmen ve öğrencilerimiz, Teknofest, Tübitak, Patent ve tasarım başvurularında tarihi bir başvuru rekoru gerçekleştirdiler.

2. dönemde öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz ile birlikte faaliyetlerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz. Bugün tüm öğrencilerimize karnelerinin yanı sıra tatilde okumaları için kitap hediye ediyoruz. Unutmayın sevgili öğrencilerim, kitaplar sizin en iyi arkadaşınızdır. Tüm öğretmen, öğrenci,  velilerimize teşekkür ediyor ve güzel bir tatil geçirmelerini diliyorum.” diyerek sözlerini sonlandırdı. 

İlçe Kaymakamı Sabit Kaya; Devletimizin, anne ve babaların çocuklarının iyi bir şekilde yetişmesi için elinden gelen her türlü gayreti gösterdiğini, öğrencilerimizin de çalışarak, hayallerindeki mesleğe kavuşabileceklerini ifade etti.

Öğrencilere iyi dilek ve temennilerde bulunan Kaymakam Kaya, öğretmenlere göstermiş oldukları özveri için teşekkür ederken, öğretmen ve öğrencilere de başarı dileklerini iletti ve iyi tatiller diledi.

Tören Kaymakam Sayın Sabit Kaya’nın ve protokol üyelerinin öğrencilere karne dağıtımı ve fotoğraf çektirilmesinin ardından sona ererken, 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılının 1. döneminin tamamlanması ile birlikte, ilçemizde 133 okulumuzda 29.779 öğrencimiz karne alarak ara tatile girmiş oldu.