Akhisar’da bir kişiyi 800 bin TL dolandıran iki kişi Akhisar Jandarma JASAT ekipleri tarafından yapılan titiz çalışmalar sonucu yakalandı. Dolandırıcıların daha önce Turgutlu’da da 1 buçuk Milyon TL’lik dolandırıcılık olayını da gerçekleştirdiği öğrenildi.

Konu ile ilgili Manisa Valiliği’nden yapılan açıklamada;

“Manisa ili Akhisar İlçesinde H.E. isimli şahsı cep telefonundan arayarak kendisini polis olarak tanıtan ve yaklaşık 800.000 TL. değerinde ziynet eşyalarını dolandıran şüpheli şahıslar, Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı ile Akhisar İlçe Jandarma Komutanlığı JASAT timi tarafından yapılan takip ve araştırmalar sonucu tespit edilerek, 17 Şubat 2023 günü Turgutlu ilçesi ve İzmir ili Kemalpaşa ilçelerinde yakalanmış olup, daha önceden Turgutlu ilçesinde meydana gelen 1.5 Milyon TL.lik dolandırıcılık olayında da hakkında yakalama kararı bulunan şüpheli S.K.ve H.Y. isimli şahısların ikametgahlarında yapılan aramalarda

150 gr esrar maddesi ve muhtelif miktarda para, çok sayıda sim kart ve cep telefonu ele geçirilmiştir. Yakalan şüpheliler S.K. ve H.Y çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanarak Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmişlerdir.” İfadelerine yer verildi.