Akhisar’da polis tarafından durdurulan bir araçta regapen isimli birçok uyuşturucu madde ele geçirildi. Konuyla ilgisi olduğu belirlenen 2 şüpheli gözaltına alınmasının ardından çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

Manisa Valiliği’nden yapılan açıklamada;

“İl Emniyet Müdürlüğümüz Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Akhisar Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği görevlilerimizce uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan, nakleden ve kullanan şahıslara yönelik yapılan çalışmalar kapsamında Akhisar ilçesinde durdurulan bir araçta yapılan aramada;
-3528 adet Regapen isimli Sentetik Ecza ele geçirilmiştir. 

Konu ile ilgili 2 şüpheli şahıs uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti yapmak suçundan gözaltına alınmış, sevk edildikleri adli makamlarca Ş.G. (43) ve R.K. (41) isimli 2 şüpheli şahıs tutuklanmıştır.

Manisa halkının huzur ve güvenliği için Manisa Emniyet Müdürlüğü olarak suç ve suçlularla mücadelemiz aralıksız devam edecektir.” İfadelerine yer verildi.

REGAPEN NEDİR?

REGAPEN, ağızdan alınan ve kısmi sara (epilepsi) nöbetlerinin tedavisinde diğer nöbet ilaçları ile birlikte ek tedavi olarak; merkezden uzak (periferik) sinir hasarına bağlı ağrının (nöropatik ağrı) tedavisinde ve yaygın anksiyete (kaygı) bozukluğunun tedavisinde kullanılan bir ilaçtır.