Akhisar Orman İşletme Müdürlüğü'nün öncülüğünde, 21 Mart Dünya Ormancılık Günü dolayısıyla Yel Değirmeni TOKİ konutları arka kısmındaki ormanlık alanda ağaç dikim töreni gerçekleştirildi.

Törene, Akhisar Kaymakamı Murat Kütük, Garnizon Komutanı Albay Hüseyin Borazan, İlçe Jandarma Komutanı Ali Galip Kocaman, İlçe Emniyet Müdürü Sayım Başaran, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Kılıç, daire müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Akhisar Orman İşletme Müdürü Yavuz Selim Sağlam, açılış konuşmasında, "Bugün dünya genelinde gece ile gündüzün eşit olduğu bir gün olan ekinoks gününde bulunuyoruz. Bu gün, Kuzey Yarım Küre için baharın başlangıcıdır. Ormanlar, dünyadaki tüm canlıların yaşamı için kritik bir öneme sahiptir. Ormanlar, hava kirliliğini, su kıtlığını, erozyonu ve iklim değişikliğini dengeleyerek yaşanabilir bir çevre sağlarlar" şeklinde konuştu.

Kaymakam Murat Kütük ise açılış konuşmasında, "Bugün Nevruz bayramı ve aynı zamanda baharın başlangıcı. Sabahleyin özel öğrencilerimizi ziyaret ederek Down Sendromlu öğrencilerimizi ziyaret ettik. Böylesine anlamlı bir günde çocuklarımız ağaç dikiyorlar. Bu ağaçlar, ilerleyen yıllarda onlarla birlikte büyüyerek, bahar ve yaz aylarında şehrimizin güzelliklerine katkı sağlayacak" ifadelerini kullandı.