Türkiye Pazarcılar Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Akhisar Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Güral, yaptığı yazılı açıklamada, Kurban Bayramı nedeniyle 15 Haziran Cumartesi günü, yani arife günü, Çarşamba Pazarı'nın açık olacağını duyurdu.

Mustafa Güral açıklamasında, "Çok kıymetli Akhisarlı hemşerilerimiz ve değerli tüketicilerimiz, Pazar günü idrak edeceğimiz Kurban Bayramımız sebebiyle günlük taze sebze ve meyveleri arife günü Çarşamba Pazaryerimizden temin edebilirsiniz. Pazaryerimize gelemeyecek olan vatandaşlarımız ise taze ve günlük sebze meyvenin tek adresi olan manav dükkânlarında bu ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Tüm Akhisarlı hemşerilerimizin, esnaf sanatkârlarımızın ve pazarcı esnaflarımızın Kurban Bayramı'nı tebrik eder, sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir bayram geçirmelerini dilerim," dedi.

Bayram Öncesi Alışveriş Kolaylığı
Güral, bayram öncesinde vatandaşların ihtiyaçlarını rahatça karşılayabilmeleri için bu özel düzenlemenin yapıldığını belirtti. Pazaryerlerinin, özellikle taze ve günlük ürünlerin temini için önemli bir rol oynadığını vurgulayan Güral, hem pazarcı esnafının hem de tüketicilerin bu düzenlemeden memnuniyet duyacağını ifade etti.

Taze Ürünlerin Adresi: Pazaryerleri ve Manavlar
Akhisarlılar, arife günü Çarşamba Pazaryeri'nde günlük taze sebze ve meyve alışverişlerini yapabilecekler. Pazara gelemeyenler ise mahallelerindeki manavlardan günlük ihtiyaçlarını temin edebilecekler. Güral, açıklamasında tüm Akhisarlılara sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir bayram temennisinde bulunarak, esnaf ve sanatkârların bayramını kutladı.

Bu özel düzenleme ile Akhisar halkı, bayram öncesi alışverişlerini rahatça yapabilecek ve bayramı taze ürünlerle karşılayabilecek.

Editör: Mustafa Özdemir