Akhisar Belediyesi’nde 42 yılının 32 yılını nikâh memuru olarak görev yapan 65 yaşındaki Taner Üzümcü, 27 bin nikâh kıyarak emekli oldu.

Akhisar Belediyesinde çalışan İpek Hastürk ile İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü görev yapan Rıza Ulaş Çetintürk’ün nikahını Belediye Başkanı Besim Dutlulu ile birlikte kıyan Taner Üzümcü, nikah memurluğu cübbesi çıkarıp başkana verdi. Alkışlar arasında kıyılan nikahın şahitliklerini Şerif Başaran ve Hasan Mutlu yaptı.

Akhisar Belediyesi’nde 1980 yılı sonrası işe başladığını söyleyen Taner Üzümcü; “Çalıştığım 7 belediye başkanın ilki emekli Albay Nabi Arıcan idi. Devamında Hüsnü Kahraman, Bülent Ciğeroğlu, Ahmet Dutlulu, Erdoğan Kanburoğlu, Salih Hızlı ve Besim Dutlulu oldular. Çok huzurlu 42 yılımın 32 yılında Nikah memuru olarak görev yaptım. Emeklilik kararı aldıktan sonra arkadaşlarla her yıl yaptığımız istatistiki çalışmaları değerlendirdik. 27 bin nikah kıydığımı gördüm.  Akhisar’da bir çok kıydığım nikahın çiftlerinin şimdi torunları var. Gururluyum. Belediyemizde ve Akhisarlıların arasında büyük dostluklar edindim.  Belediyemizde ki çalışma arkadaşlarıma başarılar ve sağlıklar diliyorum.” Dedi.