Akhisar’da 2022-2023 Eğitim ve Öğretim yılı açılış töreni düzenlendi. Törene Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Erdem, Şube Müdürleri Kamile Gökalp, Mahmut Yağmurlu, Mehmet Özgen, Kadir Saygılı, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya yaptığı konuşmada, tüm öğretmen, öğrenci ve velilerine yeni eğitim öğretim yılının hayırlı ve başarılı bir yıl olması dileklerinde bulundu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Erdem; “Değerli öğretmenlerimiz, kıymetli veliler ve sevgili öğrencilerimiz. Tüm okullarımızda 2022-2023 Eğitim Öğretim yılına başlamanın heyecanı ve sevincini hep beraber yaşıyoruz. Bugün Müdürlüğümüze bağlı 126 okulumuzda, 29.475 öğrencimiz ve 2419 öğretmenimiz ile birlikte eğitim ve öğretime başladık. Milli Eğitim Bakanlığımızın 2023 Eğitim vizyonunda belirtildiği üzere hedefimiz, çocuklarımızın yetenek ve bilgileri dahilinde zihinsel, ruhsal, sosyal gelişimine öncülük edip, milli, manevi, ahlaki ve evrensel değerlere bağlı bireyler olarak yetiştirmektir. Bu hedefe ulaşmak amacıyla devletimizin sunduğu güçlü imkanlarla, yeni eğitim öğretim yılı için var gücümüzle, tüm idarecilerimiz ile yaz boyunca hazırlıklarımızı tamamladık.
Sevgili öğrencilerimiz, Bakanlığımız tarafından, ücretsiz olarak okullara gönderilen ders kitaplarınız sıralarınızda sizleri bekliyor. Yine ücretsiz olarak dağıtılacak olan yardımcı kaynaklar en kısa sürede sizlere dağıtılacaktır. 2022-2023 Eğitim Öğretim yılımızın tüm meslektaşlarıma, öğrencilerimize, velilerimize, ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” Dedi.

Ders zili çaldıktan sonra sınıflarına geçen öğrencilerle sohbet eden Kaymakam Kaya, sınıfları ve okulu inceleyerek İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Erdem’den bilgiler aldılar. 

Devamında ise Şehit Binbaşı Serdar Kandemir Orta Okulu ve Cumhuriyet MTAL okul ziyaretleri gerçekleştirildi.