AK Parti Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, Akhisar ilçesinde sanayinin nitelikli iş gücüne olan ihtiyacını karşılamak adına modern bir meslek lisesinin yapım müjdesini vermişti. 

Aynı zamanda, Akhisar Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu İlkokulu'nun (Yık-Yap) yapım ihalesinin 22 Nisan 2024 tarihinde gerçekleştirileceğini duyurmuştu. İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Uğurelli, söz konusu okulları İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Muhammet Çetin ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Erdem ile birlikte yerinde inceleyerek proje görsellerini paylaştılar. Kayhan Ergün Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin deprem tahkiki sonucu atölyelerinin yıkılacağı için Hürriyet Mahallesi'nde yeni bir yerde inşa edilmesi planlanıyordu. Yeni meslek lisesinde öğrencilerin sosyal, sportif ve kültürel ihtiyaçlarına cevap verecek olanaklar sağlanacak. Ayrıca, Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu İlkokulu'nun yapım süreci, bölgenin arkeolojik sit alanı ilan edilmesi sebebiyle uzun bir süreç almıştı. Ancak, Kültür Varlıkları Koruma Kurulu'nun onayıyla projenin hazırlık süreci tamamlanarak yapım aşamasına geçilmiştir.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Kültür Müdürlüğü ve Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı'nın iş birliğiyle tamamlanan işlemler sonucunda, 16 derslikli Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu İlkokulu'nun yapım ihalesi 22 Nisan 2024 tarihinde gerçekleştirilecektir. Okul projesi, öğrencilerin eğitim ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmış olup dersliklerin yanı sıra özel eğitim odaları, faaliyet ve oyun odaları, resim, müzik, bilgisayar derslikleri, fen laboratuvarı, çok amaçlı salon, beden eğitimi salonu ve kütüphane gibi alanları içermektedir.

Ayrıca, İl Milli Eğitim Müdürü, Gazi Ortaokulu'nda devam eden güçlendirme çalışmalarını da yerinde ziyaret ederek İlçe Milli Eğitim Müdüründen bilgi aldı.