Ulusal ve Uluslararası Gıda ve İçecek üreticilerinin buluşma noktası olan WorldFood İstanbul Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı bu sene 30. kez 01-04 Eylül 2022 tarihlerinde İstanbul Tüyap Fuar & Kongre Merkezi’nde açıldı. 

18 yıldır düzenli olarak fuarın katılımcısı olan Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası, bu yıl yine Akhisar Ticaret Borsası ile birlikte organize ettikleri fuara 17 Akhisarlı Gıda Üreticisi firmayla katılım sağladı.

Yurt içi ve özellikle yurt dışından birçok gıda firmasının katılımcı olduğu fuar 15 milyon zeytin ağacına sahip Akhisar’ın Zeytin ve Zeytinyağı başta olmak üzere, Salça, Kuru Domates, Közlenmiş ve Konserve Gıda Ürünleri, Turşular ve Soslar gibi ilçenin öne çıkan gıda ürünlerinin tanıtımı açısından büyük önem arz etmektedir.

Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Ali Erdayıoğlu yaptığı açıklamada; “bu yıl yine kurulan stantlarının fuarın gözdesi olduğunu 18 yıldır aralıksız katıldıkları fuarın artık odamız ve ilçemiz adına bir gelenek haline geldiğini, birçok uluslararası ve yerli firma ile katılımcılarımızın ciddi görüşmeler yaptığını fuarın Akhisar adına oldukça verimli geçtiğini belirtti.  Her geçen yıl Akhisarlı Gıda Üreticilerinin fuara katılım talepleri artarak devam ediyor, geçtiğimiz yıl 400 metrekare alan ile katıldığımız fuara bu yıl 500 metrekare alan ve 17 firma ile katılmaktayız,  her geçen yıl alanımızı ve katılımcı firmalarımızı çoğaltıyoruz, üyelerimizden artarak gelen katılım talepleri bizleri oldukça memnun ediyor. Oda ve Borsa olarak birlikte yaptığımız bu organizasyona taleplerin artarak gelmesi de yapılan bu işin doğru ve faydalı bir iş olduğunu ortaya çıkarıyor. Biz Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası olarak üyelerimizin talepleri doğrultusunda, üyelerimizin memnuniyeti için çalışıyoruz” dedi.  Fuara katılım sağlayan gıda üreticisi firmalarımıza, fuara bizzat katılarak kendilerini yalnız bırakmayan Akhisar Belediye Başkanımız Besim Dutlulu ve Akhisar Belediyesi Başkan Yardımcılarımıza, Akhisar Esnaf Odaları Başkanlarımıza, fuarın organizasyonunda görev alan komite üyelerimize, Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası ile Akhisar Ticaret Borsası Yöneticilerine, stantlarını ziyaret eden tüm ziyaretçilerine ve organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etti.