AKHİSAR PRESS | ÖZEL HABER (Haldun Akyüz)

Özelliğini kaybeden Akhisar Sevgi Yolu ilçe UKOME kararı ile trafiğe açılması istendi. İl UKOME kararının bir an önce alınıp onaylanması  bekleniyor.

Büyükşehir Belediyesi  bünyesinde bulunan, bakımsız, kafelerin, tekstil ve ev eşyalarının satıldığı yerlerin bulunduğu Sevgi Yolu trafiğe kapalı olmasına rağmen araçlar gelişi güzel park ediyor ve zaman zaman insanların arasından geçerek yol alıyor. Işıklandırılması adeta olmayan caddede özellikle geceleri istenmeyen olaylar yaşanıyor. Caddeye bakan apartmanlara oturan sakinler, “Balkonlarımızda oturamıyoruz. Bir çok gece tartışmalar, kavgalar oluyor. İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri sık sık denetlemeler yapsa bile, burada görev yapan bekçiler bile saldırıya uğradı. Cadde bir an evvel trafiğe açılarak iyi bir ışıklandırma yapılarak semt sakinleri olarak  rahat bir nefes alıp balkonlarımızda rahatça oturabilsek” diyorlar.

Merhum Belediye Başkanı Erdoğan Kanburoğlu zamanında, o tarihlerde Manisa Valisi olan Muzaffer Ecemiş’in de katkıları ve onayı ile yapılan yolun adı da “Vali Muzaffer Ecemiş Sevgi Yolu” olarak Belediye tarafından onaylandı. 8-11-2000 tarihinde  İl Trafik Komisyonu kararında sokağın turist mahalli olması göz önüne alınarak turistlerin rahat bir ortamda gezebilmeleri amacıyla yol araç trafiğine kapatılmıştı. Cadde açılan işyerlerinin yolun yarısına kadar yeri işgal etmeleri, bisiklet ve motosikletlerin adeta cirit atmaları ile ören yerine gelen turistler ve vatandaşlar rahatsız oldular. Bu gelişmelerden sonra, Akhisar Belediye Başkanlığı,  Muhtarlık İşleri Müdürlüğünün yazısı ile  UKOME İlçe Alt Komisyonu kararı ile Sevgi Yolunun trafiğe açılması talebine uygun görüş belirtti. Manisa Büyükşehir Belediyesi UKOME ön kararı da Uygur görmesine rağmen, Teknik Komisyonunca incelenmesi istendi. Akhisar belediyesi ve İlçe Emniyet Müdürlüğü özellikle sıkışık olan ilçe trafiğinin de bir nebze de olsa rahatlaması ile kararın bir önce alınmasını istiyorlar.