Konuşuyorum'da Dünden Bugüne Akhisarspor Konuşuldu

 "Dünden bugüne Akhisarspor" temasının işlendiği Engin Akyüz ile konuşuYORUM adlı TV programında bu hafta

Konuşuyorum'da Dünden Bugüne Akhisarspor Konuşuldu

 "Dünden bugüne Akhisarspor" temasının işlendiği Engin Akyüz ile konuşuYORUM adlı TV programında bu hafta Akhisarspor'un Eski Yöneticisi Süleyman Şakrak ve Akhisarspor'un unutulmaz Kaptanı Faik Kocaöğüt' (Kaptan Faik) ağırlandı.

Yöneticilik yaptığı yıllarda Akhisarspor'a her kademede hizmet etmeye çalıştığını söyleyen Şakrak; Akhisarspor'un kuruluşundan bugüne gelişini ve kurumsallaşmasını anlatarak, Akhisarspor'un bugünlere gelmesinde en önemli faktörün Akhisar belediyesine ait olduğunu ifade etti.

Kaptan Faik ise bugün futbolcuların çok daha şanslı olduklarını, eski zamanlarda, bir takım elbiseye ya da küçük bir hediye karşılığında transferlerin yapıldığını anlatarak, kendi oynadığı zamandaki futbol ile günümüz futbolunu  mukayese etti ve bazı maçlarda yaşadıkları anılarını izleyici ile paylaştı.

Her iki konukta oynadıkları yıllarda ve yöneticilik yaptıkları yıllarda hatırladıkları ve akıllarına gelen bazı futbolcuları yad ettiler. Suat Akyol (Pinga Suat), Bacak Halil, Turgay Meto, Kazım Akok, Can Şehirlioğlu, Arap Mücahit, Mustafa Narçın, Çaycı Rıza, Kalafat, Kakule, Çeto, Halis, Ali Yüksel, Çıta Orhan, Sarıyılmaz, Yılmaz Foçal, Yıldız Foçal, Armağan, Birol, Tayyar Şive, Kamil Şakrak, Fargo, Sezai, Bekir, Mustafa, Ali Kemal, Şato Remzi, Kobalak Güngör, Ergun Öztuna, Teneke Talat, İzzet , Suat, Talat akla gelen isimler oldu.

1970 yılının kadrosunu ise, Kaleci Enver, Sağbek Refik, Fehmi, Sarıyılmaz, Tuğrul, Faik, Armağan, Ersun, Arabacı Necmettin olarak sayan Süleyman Şakrak, bugüne gelindiğinde ise süper ligde 6. yılını oynayan Akhisarspor'un çok başarılı olduğunu, artık hedefin bir tık yükselmesi gerektiğini vurguladı.

Stadın açılmasını tüm Akhisar'ın heyecanla beklediğini ve maçların Akhisar'da yapılması ile başarının daha da artacağını, esnafında bu işten faydalanacağını her iki konukta söyledi.

Nostaljik bir hava içerisinde geçen programda her iki konuk ve Programın Yapımcısı ve Moderatörü Engin Akyüz; bugüne kadar emeği geçmiş herkese Akhisar halkı adına teşekkür ettiler. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber